Prestižní utkání začal lépe Zlín. Ve 12. minutě poslala tým z krajského města do vedení Lukovicsová, jejíž přesné nahození z půlky hřiště skončilo v bráně Černíkové. Nástup do druhé třetiny se Zlínu nepovedl. Už po deseti sekundách vyrovnala Kateřina Sedláčková na 1:1 a za dalších osmašedesát sekund poslala Slovácký tým do vedení Jašková.

Hned záhy Sýkorová srovnala stav na 2:2. Uherskobrodské družstvo v zápase ještě dvakrát vedlo, když v 19. minutě Dědková dal gól na 3:2 v šestadvacáté minutě Šobáňová skórovala na 4:3. Závěr střetnutí ovšem patřil Zlínu. V osmadvacáté minutě Sýkorová vyrovnala na 4:4 a o jeho vítěznou trefu se postarala necelé čtyři minuty před koncem duelu Krajčová.

,,Věděli jsme, že v zápase se známým soupeřem, v jehož sestavě nastoupilo několik našich bývalých hráček, nás nečeká nic lehkého. Od začátku jsme však byli v utkání aktivnějším celkem. Kontrolovali jsme míček, chyběla nám však přesnější koncovka. Uherský Brod byl ale zdatným protivníkem a nedal nám nic zadarmo a postupně hru vyrovnal. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí a tři body jsme uhájili,“ oddechl si hlavní zlínský kouč Vu Pham Anh.

V následujícím duelu zlínský tým remízoval s celkem Shooters Beta 3:3.

Lvice v souboji se sedmým kolektivem soutěže vedly po ráně Šebestové 1:0, trefě Sýkorové, která potrestala zaváhání gólmanky Reslerové 2:1 a po tečované střele Pavlicové 3:2. Brňačky ale pokaždé dokázaly vyrovnat. Gól na 3:3 padl ve 30. minutě z florbalky Krčmové.

,,Dlouho jsme byli útočnějším družstvem, které diktovalo tempo hry. Ovšem ve třetí třetině našemu oslabenému týmu docházely síly. Bojovali jsme však až do konce střetnutí. Domácí, kteří do zápasu nastoupili s podstatně početnější sestavou, ale zachránili remízu,“ konstatoval po druhém duelu další trenér Zlína Daniel Soukup.

VÝSLEDKY 2. FLORBALOVÉ LIGY ŽEN:

1. AC UHERSKÝ BROD – ZLÍN LIONS 4:5 (0:1, 4:2, 0:2)

Branky: Kateřina Sedláčková, Jašková, Dědková, Šobáňová – Sýkorová 2, Lukovicsová, Pospíšilová, Krajčová.

Uherský Brod: Černíková – Havlová, Šobáňová, Polášková, Brnulová, Kateřina Sedláčková, Dědková, Jašková, Mikšíková.

Zlín Lions: Skřivánková – Krajčová, Lukovicsová, Šebestová, Pospíšilová, Sýkorová, Valášková, Pavlicová, Machů.

ZLÍN LIONS – SHOOTERS BETA 3:3 (2:1, 0:1, 1:1)

Branky Zlína: Šebestová, Sýkorová, Pavlicová.