Proběhne tam totiž IV. mistrovství republiky dračích lodí, které je zároveň pátým závodem Českého poháru dračích lodí.

Příznivci dragon boatingu se mají na co těšit. „Mistrovství republiky v Ostrožské Nové Vsi je všeobecně považováno za vrchol dračí sezony a tomu nasvědčuje i bohatý program, který má naposledy v této sezoně před Mistrovstvím světa v Račicích všechny závodní kategorie,“ říká Petr Pojezný, jeden z organizátorů ak­ce.

České a zahraniční posádky se utkají v sobotním a nedělním programu v kategoriích OPEN, ŽENY a MIX na tratích 200, 500 a 2000 metrů. Atraktivitu programu podtrhuje také účast více než 50 firemních a amatérských posádek, jimž je věnována část sobotního odpoledního a večerního programu.

„Tyto posádky si otestují své síly v závodu na tratích 200 a 1000 metrů, které důkladně prověří jejich připravenost, taktiku a opravdovou chuť vyhrát a hlavně dají možnost prodat úsilí a píli vynaložené během tréninků v posledních týdnech,“ podotýká Pojezný.

Všem závodníkům, ať už dosáhnou medailových pozic, či ne, a také jejich povzbuzovatelům a divákům bude patřit sobotní pestrý večerní program Dragon rock night party, která rovněž probíhat v areálu novoveské loděnice.