Devatenáctiletá Klára Studničková bude reprezentovat Českou republiku na deblkanoi spolu s Alžbětou Veverkovou (KVS Praha).

Velmi blízko měla k nominaci také osmnáctiletá kajakářka Nikola Balcarová, které se podařilo opět dosáhnout velmi dobrých výsledků.

Největším překvapením bylo druhé místo na deblkajaku spolu s kojetínskou Klárou Zendulkovou na olympijské pětistovce, což řadu soupeřek zaskočilo.

V individuálním testu výkonnosti obsadila na stejné trati sedmé místo, na kilometru skončila šestá.

„Nikola je vlastně první pod čarou,“ okomentoval její snažení trenér Ostrožské Nové Vsi Vít Pjajčík.

„Soupeřky absolvovaly určitě náročnější přípravu, přesto je dokázala potrápit. Nebylo by od věci, aby pokračovala v pádlování i další sezónu mezi ženami," má jasno.

Na předcházející úspěchy z račických pohárových závodů navázal šestnáctiletý dorostenec Vojtěch Tischer.

Mezi dorostenci se probojoval do závěrečných finálových jízd ve všech čtyřech disciplínách.

Také teď se spolu s frýdecko-místeckým Ondřejem Barabášem mohli radovat z medaile - bronzové, když cílovou linii po kilometrovém pádlování protnula špička jejich deblkajaku s neuvěřitelně minimálním náskokem tří setin vteřiny před finišující olomouckým deblkajakem.

„Pro Vojtěcha byl poslední závod satisfakcí za starty předcházející,“ míní Pjajčík.

„Na singlkajaku jej na kilometrové trati dělilo od bronzu 26 setin, i tak byl ale spokojený.

Poloviční distance přinesla Tischerovi s Barabášem čtvrtou příčku se ztrátou 63 setin na v pořadí třetí loď. Individuální zápolení na 500 m znamenalo pro kajakářskou naději z Ostrožské Nové Vsi výbornou pátou pozici.

„Je až neuvěřitelné, že v rychlostní kanoistice už rozhodují setiny i na delší, než dvousetmetrové trati, což v minulosti nebývalo,“ upozorňuje na vyrovnanost v rychlostní kanoistice trenér Pjajčík.

Aby těch čtvrtých míst nebylo málo, tak další dvě - na 500 a 1000 metrů přidal jedenáctiletý žák Alexandr Gabrhel z Uherského Ostrohu.

Také v jeho případě byla ztráta na medailovou pozici menší než jedna sekunda!

Těsně za finálovými branami - na celkově desátém místě (prvním ve finále B) byl Gabrhel klasifikován spolu s hranickým Tomášem Balharem na deblkajaku. To se dvakrát povedlo rovněž patnáctiletým kajakářům Václavu Rolencovi z Blatnice pod svatým Antonínkem a Jiřímu Uvírovi z Kudlovic.

„Kluci získali alespoň nějaké body. Časem by ve finále nebyli poslední, ale o tom nemá smysl spekulovat. Mnohdy je potřeba v semifinále předvést výkon nad hranicí maxima," upozorňuje Pjajčík.

Patnáctiletý kanoista Tobiáš Dostál si zajel finále B na kilometru a celkově obsadil sedmnáctou pozici.

Patnáctiletá kajakářka Tereza Studničková si třikrát vybojovala účast ve finále C, kde dvakrát skončila třetí (celkově jednadvacátá) a jednou druhá, tzn. dvacátá. Čtrnáctiletý kajakář Radim Pojezný se poprvé dostal do finále B, kde na kilometru pak obsadil celkově čtyřicátou pozici.

Během soutěže zástupci oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves také poblahopřáli dvojnásobnému olympijskému vítězi Martinu Doktorovi i jeho manželce k významnému životnímu jubileu.

K padesátinám mu mimo jiné předali také fotoplátno, kde se raduje ze své první velké dospělácké medaile na světovém šampionátu v Duisburgu v roce 1995. Tehdy u toho byli i mladí novoveští závodníci a trenér Pjajčík.

Následující víkendy se uskuteční regionální soutěže zařazené do projektu Velkomoravské ligy - Moravský pohár v Kojetíně a Přerovská 200.

„Vybrané soutěže benjamínků se na nich budou započítávat do Českého poháru této věkové kategorie,“ dodává Pjajčík.