Devítiletá Alžběta se v závodech Českého poháru mládeže v cyklotrialu neboli Youth Games střídavě umísťuje na prvních a druhých příčkách.

Nejvýznamnějším domácím závodem bylo bezpochyby Mistrovství České republiky mládeže v cyklotrialu, které se konalo koncem května v Blansku. Alžběta ve své kategorii Youth girls (mladší dívky) obsadila 2. místo a stala se tak vicemistryní České republiky.

Svými výsledky z šesti nominačních závodu si vybojovala účast ve 14členném reprezentačním týmu České republiky, který se 4. až 6. srpna představil na Světových hrách mládeže v dánském Viborgu. Ani zde se mezi světovou špičkou neztratila a v sobotní kvalifikaci vybojovala 4. místo a zajistila si tím účast v nedělním finále, do kterého postupovalo osm nejlepších dívek ve věku 9-11 let.

„Na to, jak krátce jezdí, se poprala s jednotlivými sekcemi velmi dobře a skončila těsně pod stupni vítězů na fantastickém čtvrtém místě. Zúročila tak náročnou přípravu, pilný a svědomitý přístup k tréninku,“ okomentoval Radek Janka finálový výsledek mladé Lhoťanky.

Pozadu nezůstává ani Alžbětin bratr Kryštof Vaněček, který je zatím na průběžném druhém místě v Českém poháru mládeže 2017 v kategorii Promesa. Ta je určena pro děti do osmi let. Kryštof je velkou nadějí do dalších sezon. Oba jsou členy SC Biketrial Veselí nad Moravou.