Po pátečním stříbru juniora Ondřeje Prchlíka v posádce čtyřkajaku na 500 metrů i výborném pátém místě Kláry Studničkové ve finále deblkánoí juniorek na téže trati měl medaili na dosah také odchovanec Ostrožské Nové Vsi Jiří Zalubil.

Do finále deblkánoí na 500 nastoupil společně s Jiřím Minaříkem v roli aspirantů na některý z cenných kovů.

„V závěrečném finiši ale několikanásobným světovým medailistům unikl bronz o sedm setin vteřiny ve prospěch Maďarů Kristofa Kollara - Davida Hodovana,“ uvedl trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Mistry světa se stali Španělé Joan Moreno - Diego Dominguez, kteří porazili druhé Poláky Kacpera Sieradzana a Adriana Klose.

Stříbrný kajakář Ondřej Prchlík absolvoval spolu s dalším členem úspěšného čtyřkajaku Lukášem Součkem finále deblkajaků na 500 metrů.

„Ve velmi rychlém závodě na 500 metrů skončila české loď osmá před devátými Němci. Juniorskými mistry světa se v této disciplíně stali Maďaři před Poláky a Ukrajinci,“ informuje Pjajčík.

Kanoistka Klára Studničková absolvovala jako doplňkovou disciplínu sprint na 200 metrů.

„Po šestém místě v rozjížďce se jí podařilo postoupit ze semifinále do finále B, kde dopádlovala šestá, což v konečném pořadí znamenalo patnácté místo. Světovou juniorskou šampionkou se stala maďarská závodnice Agnes Kiss,“ hlásí Pjajčík.

Z nebývale úspěšného mistrovství světa juniorů a do 23ti let si čeští reprezentanti před závěrečnými závody na dlouhých tratích odvezli šest medailových a více než dvacet dalších finálových umístnění.

Ondřej Prchlík i Klára Studničková si svými výkony na MSj zajistili nominaci na mistrovství Evropy juniorů a do 23ti let v portugalském Montemor o´Velho (27.-30.7.)

„Zda-li se evropského šampionátu do 23ti let zúčastní i Jiří Zalubil zatím není jasné. Záleží, jak se podaří skloubit přípravu s jeho kolegy na srpnové mistrovství světa v německém Duisburgu,“ dodal Pjajčík.

Přehled výsledků reprezentantů a odchovanců Ostrožské Nové Vsi:

Lukáš Hrábek-Lukáš Souček-Ondřej Prchlík-Robert Knoška, K4 junioři 500m 2.místo

Jiří Minařík - Jiří Zalubil, C2 U23 500m 4.místo

Kamila Šímová - Klára Studničková, C2 juniorky 200m 5.místo

Lukáš Souček-Ondřej Prchlík, K2 junioři 500m 8.místo

Klára Studničková, C1 juniorky 200m 15.místo (6.místo v B finále)