„Po dramatickém semifinále, kdy Hrabal se Zalubilem jen těsně uhájili postupové místo by to asi málokdo čekal,“ uvedl trenér a předseda oddílu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Závod v těsném souboji opanovali němečtí olympijští medailisté Brendel s Heckerem před druhými Číňany Liu - Ji.

Na nové olympijské distanci, pětistovce, skončili Hrabal se Zalubilem celkově třináctá (čtvrtá v B finále).

„Letošní mistrovství světa bylo pro juniorského mistra Evropy a několikanásobného světového medailistu mezi juniory a do třiadvaceti let druhým mezi dospělými. V minulém roce se na podzim vrátil z dánské Kodaně z osmým místem na pětistovce, tehdy ale v lodi klečel s jiným kojetínským odchovancem Jiřím Minaříkem, a šestým z finále čtyřkánoí,“ připomíná Pjajčík.

Kunovické softbalistky (žluté dresy) zahájily druhou polovinu extraligové sezony domácím dvojzápasem s Joudrs Praha.
Podívejte se: softbalistky Kunovic vstoupily do podzimní části dvěma porážkami

Světový šampionát v Kanadě byl vůbec pro celou českou reprezentaci úspěšný. Kromě medailí kajakáře Dostála a kanoisty Fuksy dosáhli závodníci v dresech České republiky na řadu zajímavých výsledků.

Odchovanec Ostrožské Nové Vsi Jiří Zalubil byl už čtvrtým pádlujícím z tamní loděnice u jezera Čtverec, který měl tu čest reprezentovat Českou republiku na jezeře Banook u kanadského Halifaxu.

Tím prvním byl kajakář Petr Hruška na juniorském světovém šampionátu v roce 1989 (8. a 9. místo na čtyřkajaku), následoval kanoista Petr Pojezný v roce 1997 (7. místo na čtyřkanoi) a kanoista Zbyněk Ondračka v roce 2000 (6.místo v kanoistickém maratonu).

Zalubil ani po návratu z Kanady na odpočinek příliš pomýšlet nemůže. Čeká jej totiž ještě kontinentální šampionát v Mnichově a poté mistrovství světa do 23ti let v Szegédu.