Člen Slovácké Slavie Uherské Hradiště si na mezinárodním mítinku připsal druhý nejdelší pokus kariéry a v silné konkurenci získal cenné stříbro.

„Kvůli počasí to nebylo ideální. Pršelo, bylo mokro, ale sám se sebou jsem spokojený. Myslím, že jsem to odskákal kvalitně,“ prohlásil svěřenec trenéra Jiřího Brázdila.

Meindlschmid má letos fantastickou formu. Už na konci května fantastickým výkonem 781 centimetrů ovládl druhé kolo první ligy mužů v Třinci. Ve Slezsku o šestnáct centimetrů překonal dorostenecký rekord z roku 1973 a slavil zasloužený triumf.

Všestranný sportovec přepsal historické tabulky, zařadil se mezi nejlepší české dálkaře a v pondělí pokořil i Radka Jušku, který na páté vítězství za sebou v Praze nedosáhl.

Sobotní derby na Širůchu patřilo starším dorostencům domácího Slovácka, kteří zdolali v derby Zlín 2:1.
Dým a ohně. Třaskavé derby patřilo Slovácku, rivala zlomilo gólem v závěru

Favorizovaný Jihomoravan na Julisce závodil den po mítinku v Hengelu a zapsal jen 767 centimetrů. Vedle vítězného Američana Williama Williamse (785) ho porazil i sedmnáctiletý krajan Petr Meindlschmid (772).

Zajímavé je, že talent z Uherského Hradiště se kromě atletiky věnuje i fotbalu. Ve Slovácku nastupuje v celostátní lize za mladší dorost.

Co v budoucnu dostane přednost, pořád není jisté. „Ještě nejsem rozhodnutý. Stále dělám obojí. Snažím se oba sporty skloubit,“ uvedl.

Třicátý ročník Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce významně ovlivnila nepřízeň počasí.

Pevnou součástí programu tradičního mítinku je stýpl. Tomáš Habarta si v něm vylepšil své osobní maximum a časem 8:46:35 skončil celkově devátý.

V dresu Slovácké Slavie se představil ještě další ze skokanů Jakub Kunt. V rámci Dukla mítinku ovládl výkonem 14,77 metru trojskok mužů. „První místo vždycky potěší, ale před týdnem skočil o metr dál, takže ambice měli s trenérem Jirkou Brázdilem určitě větší,“ uvedl předseda oddílu Petr Kunt.

Juliska svědčila také Karolíně Mitanové. Svěřenkyně trenéra Ivo Resslera se představila v běhu na 400 metrů.V nabité konkurenci porazila řadu svých pravidelných soupeřek a v letošním nejlepším čase 55,68 doběhla na pátém místě.