„První utkání bylo velmi vyrovnané, rozhodoval především servis. Podle jeho úspěšnosti mužstva bodovala,“ uvedl předseda klubu ze Starého Města Petr Straka.

Nejprve vedli domácí 8:6, vzápětí hosté šňůrou otočili na 12:8. V závěru setu domácí ujeli na 22:17, když sérií pěti bodů ze servisu změnil skóre univerzál Kittel.

Hosté ještě korigovali, ale domácí koncovku nejtěsnějším rozdílem zvládli.

2. volejbalová liga mužů
Výsledky: Staré Město - OU Ostrava 3:2 (23, -22, 22, -22, 10), Staré Město - OU Ostrava 2:3 (-23, 21, 22, -26, -13)
Sestava VSK: Ferenec, Kroča, Bednařík, Kittel, Dřímal, Skyba, libero Bláha, střídali Jančář a Kostík. Kouči Karabcovi chyběl nemocný Kamler.

Obdobný průběh měl i druhý set, závěr ale patřil hostům. „Nutno konstatovat, že na průběh utkání mělo velký vliv i sluníčko, které dělalo velký problém přihrávajícím hráčům. Vždy prohrálo mužstvo, kterému svítilo slunce proti příjmu,“ říká Straka.

Toto charakterizovalo i další dva sety. Nejprve bodovali hráči VSK a následně hosté. O osudu zápasu tak rozhodoval tie break.

„Při těsném vedení hostů 6:5 domácí otočili na 10:6, když podávající Skyba sérií plachtících servisů přinutil k chybám přihrávající hráče Ostravy. Závěr si mužstvo domácích pohlídalo a vyhrálo za dva body,“ uvedl Straka.

Tenistka Karolína Šmídová sbírá úspěchy doma i v zahraničí.
Tenistka Šmídová ovládla mezinárodní turnaj v Norsku, úspěchu sbírá i v Česku

Stejně vyrovnaný byl i odpolední duel, ve kterém tie break pro změnu získali hosté.

„Podobně jako v dopoledním utkání byl průběh velmi vyrovnaný a první set se rozhodl až v koncovce, když hosté využili hned první setbol po chybě domácího hráče na příjmu,“ líčí Straka.

Po vyrovnaném začátku druhého setu se od stavu 4:3 pro hosty prezentoval výborným servisem domácí Kittel a přispěl k vedení VSK 7:4.

Bodový náskok si domácí udržovali až do koncovky, ve které úspěšným blokem proměnili setbol 24:21.

Obdobný průběh měl i třetí set s vítěznou koncovkou VSK.

Domácí měli i šanci na tříbodový zisk.

„Celou čtvrtou sadu měli minimální náskok, ale v koncovce odvraceli dva setboly hostů 24:23 a 25:24. Následně po výborné obraně na síti a proměněním bodovek získali mečbol 26:25, ale chyby v mezihře přispěly k výhře hostů,“ hlásí Straka.

Opět se tak hrál tie break.

„V něm domácí v koncovce ještě vedli 10:8, ale chyby při hře v poli i na síti daly šanci zkušeným hostů a ti druhý mečbol proměnili útokem domácích do autu,“ dodal Straka.