Začátek třetího závodu rallysprintového mistrovství závodníkům zkomplikoval noční déšť. Nejenže ztížil trať, ale především volbu pneumatik, protože část rychlostních zkoušek byla ráno ještě značně mokrá, naopak některé úseky mimo les už oschly.

„Zvolil jsem na první průjezd měkký, lehce řezaný slick, což se ale ukázalo jako nevýhoda, takže v první erzetě jsme zajeli až šestnáctý čas,“ litoval Martin Bujáček. V dalším průběhu závodu už však bylo více sucho, takže Bujáček mohl naplno využít svých schopností. K dobru bylo nutné připočíst i cenné rady spolujezdce Marka Omelky, který už krkonošskou rally v okolí Trutnova vedle jiných závodníků dříve absolvoval. Bujáčkovo mitsubishi tak neustále zrychlovalo a postupně se probilo až na 10. pozici v absolutním pořadi a v bodování MČR na 7. příčku.

„Do druhé sekce jsme šli s cílem udržet pozice a případně poskočit o jednu dvě příčky dopředu,“ prozradil Bujáček. To se jim podařilo a v konečném hodnocení krkonošského podniku se umístili na pěkném 9. místě, v MČR pak brali body za celkové 7. místo. Ve třídě a skupině pak shodně obsadili 4. místo se ztrátou pouhých 7,7 vteřiny na bronzovou pozici. V hodnocení juniorů si připsal Bujáček body za 3. místo a tím se nadále drží s náskokem 29 bodů na vedoucí příčce letošního juniorského mistrovství.

V polovině letošní soutěžácké sezony se Martin Bujáček s Markem Omelkou drží v mezinárodním mistrovství ČR v rally na celkovém 9. místě, v MČR jsou sedmí.