„Shození kolíků mě sice mrzí, ale nejdůležitější je rychlost a tam jsem byl nejlepší,“ nelámal si talentovaný jezdec hlavu se 4. místem na druhém podniku Slováckého autoslalomu.

Sedmnáctiletý jezdec neměl nejmenší důvod smutnit. Hlavním cílem pro letošní sezonu pro něj totiž není autoslalom, nýbrž úspěšný vstup do závodů rally, na které se jezdec Andrea Rally Teamu poctivě připravuje. Přestože do dospělých závodů bude moci zasáhnout až v červnu, na letišti v Biskupicích a okolních cestách už poctivě testoval svoje Mitsubishi Lancer sedmé evoluce. „V Biskupicích šlo hlavně o test funkčnosti vozu a samozřejmě také o získávání zkušeností se čtyřkolkou, se kterou jsem toho zatím moc nenajezdil,“ říká Martin. Přímo na místě předával mladému jezdci své bohaté zkušenosti i populární Pavel Valoušek, leccos mohl pochytit i další jezdec s vozem z dílen Locar Milan Pantálek, který se testování rovněž zúčastnil.

První soutěží, kterou má Martin Bujáček letos v plánu, je Böttcher Rally Vyškov, jež se uskuteční 18.–19. dubna. Zde se Martin představí se spolujezdcem Billy Latifem s vozem Škoda Fabia ve třídě N1. Bude to jeden z posledních startů této posádky v Poháru mládeže.

„V polovině června bychom už měli přesednout do testovaného mitsubishi,“ těší se jezdec z Uherského Brodu na chvíli, kdy dosáhne plnoletosti a získá řidičský průkaz. V plánu má účast na závodech tzv. „malého“ mistrovství republiky a tým uvažuje o nasazení posádky také do dvou soutěží Mezinárodního mistrovství České republiky. A jaké cíle si do úvodu sezony dává samotný jezdec? „Hlavně vždycky dojet do cíle a neublížit sobě ani autu,“ říká s úsměvem Bujáček. „Budeme se snažit jet tak jako v minulém roce. Mezi juniory (18–25 let – pozn. aut.) bych rád dojel mezi třemi nejlepšími. Uvidíme, jak pojedou kluci. Ale jak říkám, hlavní cíl je dojet a získat zkušenosti na tratích, na kterých jsem ještě nejel.“

Co si Martin Bujáček slibuje od přestupu do velkého auta? „Bude to velká změna a uvidím, jak se s tím dokážu vyrovnat. Několikrát už jsem s mitsubishi startoval na různých závodech, a tak vím, do čeho jdu. Přesto chci tento rok hlavně pořádně poznat auto a vždy se pokusit dojet do cíle. O výsledek letos až tolik nepůjde. První závod by měl být někdy v červnu a už se na to moc těším.“