Na druhém podniku z letošního šampionátu Mistrovství České republiky ve sprintrally – Thermica Rally Lužické hory – totiž nedal svým soupeřům v juniorském šampionátu žádnou šanci a s přehledem zvítězil. V absolutním pořadí navíc nakoukl do elitní desítky.

Ze 138 posádek dojelo až do cíle jen 89. Jednou z nich byla i posádka Martin Bujáček – Josef Král na voze Mitsubishi Evo 9. Všechno ale mohlo být jinak. Bujáček měl totiž hned v první rychlostní zkoušce defekt zadního kola. „Při jízdě na defektu jsem málem skončil v příkopě,“ vzpomněl jediný krizový moment v soutěži, který jej tak stál pouze lepší čas.

V následujících měřených úsecích se však již jen posouval vzhůru výsledkovou listinou. V dalších erzetách zajížděl časy na 7.-8. místě absolutně v těsném závěsu za vozy WRC a S 2000. „S tím jsem spokojený. Nakonec vše dobře dopadlo a dojel jsem na konečné 9. příčce v absolutním pořadí,“ svěřil se Bujáček, pro kterého to byl už třetí start na Lužické rally.

Vedle toho uherskobrodský pilot s náskokem více než jedné minuty zvítězil v juniorském mistrovství. „Před startem jsem věřil, že snad dojedu do patnáctého místa. Nakonec je výsledek ještě lepší, takže maximální spokojenost,“ dodal Martin Bujáček.

Dalším podnikem tohoto seriálu, kde se Bujáček představí, je o příštím víkendu Rallysprint Kopná ve Vizovicích.