V pořadí deváté pokračování ze seriálu rallyslamomů mělo velmi pestrou kulisu. Na 68 posádek totiž v neděli na biskupickém letišti čekalo proměnlivé počasí, takže jezdci předváděli své umění za slunce, průtrže mračen, či mrholení. „Došlo samozřejmě i na nějaké havárie, naštěstí se všechny obešly bez zranění, odnesly to pouze karoserie,“ poznamenal jeden z pořadatelů Petr Bujáček.

Zajímavé souboje sváděly vozy jak v celkovém pořadí, kde se dále odehrával souboj tří Mitsubishi řízených Martinem Bujáčkem, Patrikem Rujbrem a Petrem Vrajem jun., tak i v jednotlivých skupinách.

V absolutním pořadí a zároveň ve skupině N4 zvítězil Bujáček o 6,5 vteřiny před Rujbrem a 31 vteřin před Vrajem jun. Ve skupině N1 se radoval z prvenství Milan Jančík na Suzuki, N2 opanoval Ondřej Bisaha s Hondou a v N3 se stal vítězem Jindra Laník s Peugeotem. Dámský pohár si odvezla Květa Doláková se Subaru.

Posledním bodovaným podnikem bude 15. listopadu od 9 hodin opět závod v Biskupicích. „Pojede se však na úplně jiné trati než o uplynulém víkendu,“ podotkl důležitou skutečnost Bujáček.

Závěr rallyslalomové sezony se pak uskuteční pod názvem RALLY SHOW Uherský Brod 2009 v sobotu 28. listopadu od 14 hodin na trati městské rychlostní zkoušky . „Pojede se v prostoru nového autobusového nádraží a městských patrových garáží. Zúčastni se nejlepší posádky ročníku doplněné o hosty z řad soutěžních jezdců rally,“ pozval Bujáček všechny motoristické fanoušky na nevšední akci.

Více o závodech i RALLY SHOW Uherský Brod 2009 najdete na webových stránkách www.rallyslalom.ic.cz.