Na zajímavou trať u Velkého Ořechova se sjelo 75 soutěžních posádek, které podporovala hojná divácká kulisa zhruba 1500 návštěvníků. „Tento díl seriálu se zařadil po bok Slušovic k nejlépe obsazeným závodům letošního ročníku,“ podotkl jeden z pořadatelů Petr Bujáček.

Už od tréninkových jízd bylo vidět, že trať bude skýtat dobré sportovní zážitky jak pro soutěžící, tak i pro diváky. V široké konkurenci se vítězi jednotlivých tříd stali Jakub Král se Škodou Favorit (N1), Ondřej Bisaha na Hondě Civic (N2) a Antonín Červenka s Peugeotem 205 GTI (N3). Největší boj jak o celkové prvenství, tak o triumf ve skupině se strhl mezi trojicí čtyřkolek jezdců Rujbra, Bujáčka a Podešvy ve třídě N4. V konečném účtování byl rozdíl mezi prvním a třetím pouhé 2,7 vteřiny.

Konečné výsledky - absolutní pořadí: 1. Patrik Rujbr (Mitsubishi EVO X), 2. Martin Bujáček (Mitsubishi EVO VIII) + 1,3 s, 3. Jaroslav Podešva (Subaru Impreza) + 2,7 s.

Po osmi odjetých závodech je na čele pořadí i nadále Martin Bujáček s náskokem 8 bodů před Patrikem Rujbrem. Zbývající dva podniky, které se pojedou v Biskupicích u Luhačovic, tedy nabídnou ještě tvrdý boj nejen o první místo v absolutním pořadí ročníku.

Další díl seriálu je na programu v areálu biskupického letiště 11. října 2009 od 9 hodin.