Na prvním klání reprezentovala brodské krasobruslení jen Barbora Tykalová. V kategorii nováčci dívky získala stříbrnou medaili.

„Ve své jízdě se nevyhnula pádu, což jí vyloučilo z boje o první místo. Na následných závodech v Břeclavi ale zajela velmi pěkně a opět v konkurenci osmnácti závodnic byla nejlepší,“ poznamenala spokojeně trenérka Kateřina Tykalová.

Na Velké ceně Břeclavi se představila mnohem početnější brodská výprava. Jako první se v kategorii mladší žačky představily Daniela Popelková a Zuzana Straňaková. Lépe se v obou částech soutěže vedlo Daniele, která po 14. místě v krátkém programu zajela desátou nejlepší volnou jízdu a polepšila si na konečnou 12. příčku. Zuzaně závod nevyšel, velmi pomalé tempo a několik větších chyb jí odsunuly až na 24. místo.

Adam Tarabus suverénně ovládl kategorii nejmladší žáci, když udělal jen drobnou chybu u druhé piruety a získal 35,48 bodu.

„Na druhého Brumla z Karlových Varů měl náskok přes čtyři body,“ ocenila trenérka Tykalová.

Zlatou medaili si na krk pověsil i nováček Jakub Tykal. Sice zaváhal u první skokové kombinace, ale vše ostatní zvládl na výbornou. Od rozhodčích obdržel 18,44 bodu, což znamenalo již pátý triumf v sezoně.

Medaile naopak v kategorii nováčci mladší dívky těsně unikla Martině Pšurné, když ji se ziskem 19,93 bodu dělilo od bronzu pouhých 8 setin.
Čtyři dvojité skoky a celkově zdařilá volná jízda zajistily nejmladší žačce Nelle Jankovičové 26,75 bodu, což jí stačilo na konečné 15. místo, kterým uzavírala lepší první polovinu startovního pole.