Na mezinárodních závodech Tirnavia Edea Ice Cup 2016 se představili Barbora Tykalová a Adam Tarabus. Ten sice v kategorii Juvenile boys měl problémy s přehráním hudebního doprovodu, na předvedení jeho volné jízdy se tento technický problém naštěstí neprojevil.

„Adam zvládl svoji jízdu bez chyb, za což od rozhodčích získal 30,04 bodu a z Trnavy si právem odvezl nejen bronzovou medaili, ale i nejlepší umístění z českých zástupců. Karlovarský Bruml na něj totiž na čtvrtém místě ztrácel necelé tři body a Ježek z Brna na sedmém více než sedmnáct bodů," poznamenala brodská hlavní trenérka Kateřina Tykalová.

V kategorii Pre-Juvenile girls 8 se představila Barbora Tykalová. V konkurenci 26 závodnic si dobře předvedenou volnou jízdou vybruslila celkem 24,27 bodu a konečné 5. místo. I ona byla neúspěšnější českou krasobruslařkou v této kategorii, další Anna Cerovská a Pavlína Sladká skončily na 7. a 9. místě.

Další zástupci brodského klubu se následně představili na Velké ceně Ostravy. V kategorii mladší žačky se lépe dařilo Zuzaně Straňákové, která předvedla zdařilý krátký program i volnou jízdu a z Ostravy si odvážela nejen 11. místo, ale také nový osobní rekord 57,85 bodu.

„Daniela Popelková zaváhala v krátkém programu při piruetách, což ji stálo cenné body, přestože volnou jízdu zvládla o poznání lépe, chybějící body za krátký program ve velmi vyrovnané soutěži se jí již nepovedly dohnat," vysvětlila Kateřina Tykalová.

V kategorii nejmladší žačky se představily Andrea Pšurná a Nelly Jankovičová. Úspěšnější byla Nelly, která předvedla zdařilou volnou jízdu a získala 25,43 bodu, čím si vylepšila svůj výsledek z minulého týdne o více než čtyři body a skončila na 17. místě. Andrei Pšurné se vedlo o poznání hůře, neboť se nevyhnula hned několika pádům a pomalé tempo předvedení ostatních prvků stačilo pouze na 21,29 bodu a konečné 26. místo.

Poslední soutěže, ve kterých měl brodský klub své zástupce, byly kategorie nejmladší žáci a nováčci chlapci. Adam Tarabus si po mezinárodním závodě ještě více zlepšil náladu, když předvedl velmi zdařilou volnou jízdu v pěkném tempu, za což získal 34,36 bodu.

„Zlepšil si své osobní bodové hodnocení o více než čtyři body a s přehledem si z Ostravy odvezl zlato," pochválila brodská trenérka svého svěřence.

Na Adama navázal jeho klubový kolega Jakub Tykal, který v kategorii nováčci chlapci získal již druhou zlatou medaili v této sezoně. „Kuba předvedl velmi pěknou jízdu se všemi požadovanými prvky a i on si zvýšil osobní ohodnocení o více než tři body," dodala Kateřina Tykalová.