Závodníci BK Uherský Brod vybojovali devět zlatých medailí, dvakrát byli stříbrní a jednou bronzoví

„Samozřejmě jsme velice spokojení. Na závodech se rovněž vyhlašovaly výsledky i v rámci Zlínského kraje a naši krasobnruslaři se stali přeborníky kraje hned v šesti kategoriích," těšilo Kateřinu Tykalovou, hlavní trenérku brodského klubu.

Třetí lednový víkend se na brodský zimní stadion sjelo 190 závodníků z pětadvaceti českých a jednoho slovenského klubu. Domácí krasobruslaři a krasobruslařky, kteří trénují rovněž pod vedením Nicol Hlůškové a Jiřího Vojtěška, začali sbírat cenné kovy už v nejmladších předzávodních kategoriích. Jakub Tykal, Terezie Tarabusová a Eliška Stará předvedli v kategorii přípravka prvky všechny požadované prvky na výbornou, za což získali první místa. Zlatou medaili si vybruslila i Barbora Tykalová v kategorii přípravka volná jízda.

„Mezi nováčky mladší dívky přerušila plejádu šestých míst z předešlých závodních startů Nela Ježková, která za velmi pěkné předvedení volné jízdy právem vystoupila na nejvyšší stupínek," těšilo trenérku Kateřinu Tykalovou. Nepříliš zdařilou závodní premiéru absolvovala v této kategorii Natálie Vavrušová, která ve vyrovnané konkurenci obsadila 8. příčku.

Ve stejné věkové chlapecké kategorii měl brodský klub hned tři zástupce, kteří nestačili pouze na vítězného Holka z Hodína, a rozdělili si mezi sebe následující umístění – druhý skončil Alfréd Blaha, třetí Dominik Ježek a čtvrtý při své závodní premiéře Zdeněk Radoch.

V kategorii nováčci chlapci si 1. místo vybruslil Adam Tarabus, mezi dívkami si vedla suverénně Daniela Buksová. První dvě příčky braly po bezchybných výkonech Zuzana Straňáková a Daniela Popelková v kategorii nejmladší žačky A.

V rámci Velké ceny města Uherský Brod se o nejcennější kov zasloužil mladší žák Lukáš Buksa. „Průběžně vedl už po krátkém programu a ve volné jízdě své postavení ještě upevnil. Nakonec zvítězil se ziskem 61,04 bodu s devítibodovým náskokem před druhým Tranem z Ostravy," ocenila parádní výkon svého svěřence Kateřina Tykalová. Brodská trenérka věří, že úspěchy mladých krasobruslařů povedou k rozšíření zájemcům o tento sport na Uherskobrodsku, třeba v rámci školičky bruslení, kterou opět zahajují ve středu 21. 1. v 15.15 hodin.