Jako první zasáhly v Brně do soutěžního programu mladší žačky Andrea Pšurná a Nelly Jankovičová. Úspěšnější byla mezi třicítkou závodnic druhá jmenovaná, která za zdařilou volnou jízdu získala 40,64 bodu, což jí zaručilo pěkné 10. místo. Andrea Pšurná se nevyhnula drobným chybám ve skokových prvcích a v konečném součtu jí 38,33 bodu stačilo na dvanáctou příčku.

Psk přišla první medailová radost Broďanů. „Mladší žák Adam Tarabus už do svých programů postupně zařazuje dvojitého Axela a trojité skoky. Přestože se ve své volné jízdě nevyhnul jednomu pádu, s celkovým ziskem 49,62 bodu zvítězil s náskokem sedmi bodů,“ popsala úspěch trenérka Kateřina Tykalová.

Další zlato přidala její dcera Barbora, která v kategorii nejmladší žačky porazila všech 29 soupeřek. Zdařilou volnou jízdu bez jakéhokoliv zaváhání jim nedala sebemenší šanci a ziskem 44,64 bodu a zvítězila také s více než sedmibodovým náskokem.

Martina Pšurná se ve stejné kategorii nevyhnula pádu při skokovém prvku, přesto jí 30,22 bodu stačilo na pěkné šesté místo.

Žačka Daniela Popelková. Daniela byla po zdařilém krátkém programu průběžně dvaadvacátá, ve volné jízdě ale chybovala u dvojitých skoků klesla o dvě příčky níž.

Třetí zlatou pro brodský klub vybruslil v kategorii nejmladší žáci Jakub Tykal.

„I Kuba sice ve volné jízdě upadl, technická obtížnost jeho volné jízdy mu ale zaručila konečných 32,85 bodu a na prvním místě měl velký náskok šestnácti bodů,“ těšilo brodskou trenérku.

Tu potěšila i Lillian Jankovičová, která na Velké ceně města Brna triumfovala v kategorii nováčci starší dívky. (ham)