1.AC Orel Uherský Brod – Vítkovice 6:6

V prvním zápase museli Broďané na začátku čelit drtivému tlaku Vítkovic, který byl znásobený třemi přesilovkami. „Díky brankáři Buráňovi jsme ho přečkali jen s jedním inkasovaným gólem a naopak jsme šli dvěma slepenými brankami do vedení,“ popsal úvod střetnutí brodský trenér Zdeněk Moštěk.

Ve vyrovnaném utkání si jeho svěřenci udržovali těsný náskok až do stavu 5:4. Mrzet je mohly tři nastřelené tyčky soupeřovy branky. V polovině závěrečné části poslali rozhodčí Broďany za běžný faul do pětiminutového oslabení a Vítkovice dvěma góly otočily na 6:5. Orli ale nesložili zbraně a při hře bez brankáře dokázali vyrovnat na zasloužených 6:6.

1.AC Orel Uherský Brod – Ostrava 7:8

Po vyrovnané úvodní třetině otevřeli Broďané střed hrací plochy ve snaze vyrovnat, ale po rychlých kontrech Ostravy inkasovali čtyři branky.

„Když po několika sekundách třetí třetiny zvýšil soupeř na 7:2, visel ve vzduchu debakl, což ale kluci odmítli. Obrovským nasazením a bojovností začali stahovat náskok soupeře a v závěru dostali Ostravu pod drtivý tlak,“ uvedl trenér Moštěk.

Za stavu 8:5 pro Ostravu tři minuty před koncem šli Broďané znovu do šesti a dvěma rychlými brankami Martina a Davida Ležatkových se dostali na kontakt. Vytvořili si i další nadějné situace, vyrovnat už ale nedokázali.

„Kluci si za výkon a výsledky proti našim špičkovým týmům zaslouží palec nahoru. Dokázali sami sobě, že při maximálním nasazení a koncentrovaném výkonu se mohou měřit i s takto vyspělými celky,“ pochválil svůj tým Zdeněk Moštěk.

1.AC Uh. Brod: Buráň, Horák, Zlámal, Tlach, Ondrůšek, Nerušil, D. Ležatka 2+2, M. Ležatka 5+6, Antonín 2+0,, Řihák 3+1, Krpálek, Man, Fijalík, Malůš, Kouřil 1+1. Trenéři: Moštěk, Řihák. (ham)