TŘEBÍČ - UHERSKÝ BROD 90:60 (30:22, 51:34, 73:47)

Domácí mužstvo muselo k jistotě záchrany soutěže bezpodmínečně zvítězit a jeho vůle byla od počátku znát. Na začátku Broďané ještě výborně stříleli z dálky, od druhé čtvrtiny ale kralovalo v neútulné a špatně osvětlené hale domácí mužstvo. „Na domácí jsme kromě úvodu utkání nestačili fyzicky okolo obou košů a zaostávali jsme i ve hře jeden na jednoho. Zejména u mých křídelních hráčů mě to dost překvapuje, tolik nájezdů z postupného útoku i rychlého protiútoku jsme dlouho neinkasovali,“ okomentoval nepovedené utkání brodský trenér Radek Hladil.

Body Uh. Brodu: J. Kratěna 17, Formánek 17, Škaroupka 9, Sobota 4, Povolný 4, Pektor 3, Dorazil 2, Balija 2, L. Kratěna 2.

ŠLAPANICE – UHERSKÝ BROD 70:73 (16:22, 34:31, 53:46)

Druhé utkání začali hosté na výbornou. Opět přesně stříleli z dálky, navíc se rychle pohybovali směrem dopředu a především dobře doskakovali. Pak ale domácí začali využívat svých obrovitých exligových pivotů a skóre tvrdého utkání s řadou potrestaných i nepotrestaných útočných faulů se začínalo obracet.
Domácí tahali za delší konec až do 36. minuty. Hosté si ale do závěru schovali více fyzických sil a brodští trenéři i více schopných hráčů, což kontrastovalo se Šlapanicemi, které v koncovce kondičně nestačily. Zdeněk Formánek trefil v posledních čtyřech minutách 3 trojky, které přinesly hostům rozhodující několikabodový náskok. Vynikajícím tahem ze strany hostí se pak ukázalo především nasazení Lukáše Kratěny, který v závěru zaznamenával klíčové zisky míčů a přidal i důležité body.

Body Uh. Brodu: Formánek 19, J. Kratěna 14, Sobota 13, L. Kratěna 11, Škaroupka 9, Lenharth 7.

Michal Škaroupka