„Obhajoba titulu z předchozích dvou let už je zřejmě ztracená, popereme se však alespoň o stříbro,“ slíbil jednatel AK Březolupy Josef Mizera. Jeho týmu patří po sedmi závodech průběžná třetí příčka, do konce I. ligy zbývají tři závody.


Už v tréninku se z březolupských boxů ozývaly hlasy plné skepse nad stavem techniky a průběh závodu tyto obavy beze zbytku naplnil. Překvapivě největší starosti měl Martin Málek, který rozhodně není zvyklý získávat z mítinku jen pět bodů.

„Totálně jsme vyhořeli. Motor zadřel nejen Martin, ale i Roman. Navíc soupeři se představili v silných sestavách, takže jsme dopadli, jak jsme dopadli. Je to jasně náš nejhorší výsledek,“ smutnil Mizera. „Mrzí nás to. Letos jsme chtěli padesáté výročí vzniku klubu oslavit zlatem, což se nám bohužel už takřka jistě nepodaří, protože náskok Pardubic je velký. Doufám ale, že aspoň stříbro vybojujeme,“ dodal s nadějí v hlase.

Březolupští před závěrečnými třemi podniky ztrácejí na druhou Plzeň jeden bod. Vyvrcholení první ligy uvidí 25. září právě březolupský okruh.

Výsledky závodů v Mšeně: 1. PDK Grepl Mšeno 32 bodů, 2. ZP Pardubice 30, 3. PK Plzeň 21, 4. Mitas Březolupy 19 (Gavenda 8, Čejka 6, Málek 5), 5. AK Markéta 18.

Průběžné pořadí I. ligy: 1. Pardubice 29/197, 2. Plzeň 24/185, 3. Březolupy 23/185, 4. Mšeno 22/169, 5. Markéta 7/105.

MICHAL SLADKÝ, KAREL HORŇÁK