„Naší snahou je tento dravý adrenalinový sport představit a přiblížit veřejnosti, zejména mladým motoristům a opět zvýraznit slovácký region na mezinárodním sportovním poli,“ říká jeden z pořadatelů a jednatel Autoklubu Březolupy Josef Mizera. Slovácký ovál se letos uskuteční pod patronací hejtmana Zlínské kraje Libora Lukáše a starosty města Uherské Hradiště Libora Karáska a utkají se v něm jezdci ze sedmi evropských států – Slovinska, Rakouska, Německa, Maďarska, Polska, Slovenska a Česka. Od 14 hodin si to rozdá všech 16 jezdců dle klasického rozpisu jednotlivců na 20 jízd a nejlepší čtyři jezdci pak nastoupí do finálové rozjížďky o absolutního vítěze.

Startovní listina čítá výrazná zahraniční jména. Chybět nebudou Maďar Tabaka, Němec Kugelmann, Slovinec Duh či Polák Chinski. Velkým lákadlem určitě bude i start úřadujícího mistra ČR Martina Vaculíka ze Slovenska. Barvy domácího Autoklubu budou hájit Martin Málek a nadějný junior Martin Gavenda, jejichž současná forma a výkonnost dává slibné naděje pro výrazné umístnění v tomto mezinárodním klání.

„Zrychlený tep diváků pak dále doplní bohatý doprovodný program, tombola a dobré občerstvení,“ zve všechny na březolupský okruh Josef Mizera.