Jako vítězové se domů z dvoukilometrové trati vraceli blatnický Václav Rolenc s kudlovickým Jiřím Uvírou (deblkajak žáků), Tereza Studničková se svojí bývalou kolegyní Emou Vymazalovou (deblkajak žaček), uherskoostrožský Alexandr Gabrhel (minikajak dvanáctiletých), i spolu s Matějem Mikoškou (deblkajak dvanáctiletých) a uherskoostrožská Tereza Galušková se Sárou Pochylou (deblkajak dvanáctiletých). Další medaile přidali patnáctiletá Tereza Marie Jančová, bronzová na kanoi (4km), čtrnáctiletý Jiří Uvíra, stříbrný na kajaku (4km) a jedenáctiletá Sabina Prchlíková na deblkajaku (spolu s hranickou Vývodovou, 2km).

Termín Dlouhých tratích na Moravě byl v Obozu u Slapské přehrady poslední den jarního soustředění reprezentačního družstva juniorů, sportovního centra mládeže a některých dorosteneckých závodníků.

Účastnili se jej kajakář Ondřej Prchlík, kanoistka Klára Studničková, jeho úvodu spolu s trenérem Pjajčíkem také kajakářka Nikola Balcarová, kajakáři Vojtěch Tischer a olomoucký Filip Lukáš, jenž přestoupil do TJ Ostrožská Nová Ves z LS Brno.

Právě Brno mělo o den později hostit třetí závod Velkomoravské ligy a závod Českého poháru benjamínků, nicméně druhý povodňový stupeň na řece Svratce slibně obsazenou akci nedovolil uspořádat.

Talentovaný badmintonista Filip Ondruch ze Slovácka ovládl další turnaj chlapců kategorie U10 ze série Kawasaki Kids Tour v Hustopečích.
Další zlato. Kunovický badmintonista Ondruch ovládl turnaj v Hustopečích

„Od úterý do čtvrtka se na račickém kanálu pojede první nominační závod dospělých, který je odrazovým můstkem pro Světové poháry v maďarském Szegédu a polské Poznani,“ informuje trenér a předseda oddílu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík. Příznivci rychlostní kanoistiky v Ostrožské Nové Vsi budou beze sporu sledovat počínání třiadvacetiletého odchovance, kanoisty Jiřího Zalubila (nyní Dukla Praha), který po roční pauze zaklekne ve středu do deblkanoe spolu s o dva roky mladším odchovancem kojetínské kanoistiky Jiřím Minaříkem.

Juniorští mistři Evropy a trojnásobní světoví medailisté v juniorské kategorii a do 23ti let se pokusí konkurovat české olympijské deblkanoi bratrů Martina a Petra Fuksových.

„O víkendu pojede žactvo, dorost a junioři dlouhé tratě (2km intervalově a 4km s hromadným startem) o první pohárové body na jezeře Matylda v Mostě,“ dodává Pjajčík.