„I tak je to Ondrův další fantastický úspěch, navázal tak na svůj bronz, který vloni vybojoval v Jihoafrické republice,“ radoval se Pavel Hůlka z Tufír teamu. Další členové míkovického klubu na medailová umístění nedosáhli, naděje Dušana Hůlky a Patrika Nováka zhasly v osmifinálových jízdách.

Mistrovství světa na evropský kontinent zavítalo po dlouhé šestileté odmlce. V dánském hlavním městě Kodani se tak sešla nebývale silná konkurence evropských bikrosařů, což slibovalo skvělou podívanou. „Celkem 2500 přihlášených jezdců z celého světa čekala nádherná 475 metrů dlouhá bikrosová dráha s rychlým povrchem, které dominovaly dva obrovské startovní pahorky,“ informoval Hůlka.

Po dvou propršených tréninkových dnech, kdy ručička teploměru atakovala pouhých deset stupňů, si pořadatelé přichystali na finálový závod nádherné slunečné počasí. Přírodní areál plný burácejících diváků navozoval mrazení v zádech.

Tufír team měl na tomto vrcholném závodě tři želízka v ohni. Největšího úspěchu dosáhl nejmladší člen výpravy Ondřej Matějík, který ze severu Evropy přivezl fantastickou stříbrnou medaili a zároveň nejlepší umístění z celé české reprezentace. „Ondra svou agresivní a technicky čistou jízdou suverénně vyhrál všechny kvalifikační jízdy, stejně si vedl i ve čtvrtfinále a semifinále. Nikoho tak nenechával na pochybách, že hodlá útočit na příčky nejvyšší,“ poznamenal Pavel Hůlka.

Na druhé straně pavouka si podobně vedli úřadující šampion Novozélanďan Lachlan Steven McNab a vícemistr světa Emílio Durini z Ekvádoru. Los ve finále postavil Matějíka právě mezi tyto dva jezdce, což nebylo zrovna výhodné. Bohužel se mu nepodařilo dobře odstartovat a ze 4.-5. místa tak musel dotahovat ztrátu. „Obrovským nasazením se před první klopenou zatáčkou prosmýkl na třetí místo a excelentním předjížděcím manévrem v první zatáčce předjel vícemistra světa Duriniho a řítil se za McNabem. Po zbytek dráhy útočil, ale na Novozélanďana už to nestačilo a cílem projel těsně na druhé pozici,“ popsal dramatickou podívanou Hůlka.

Další dva zástupci Tufír teamu, ostřílený a zkušený Dušan Hůlka a mladičký osmiletý Patrik Novák, který si odbyl na mistrovství světa premiéru, procházeli kvalifikačními jízdami jako nůž máslem. Hůlka všechny jízdy vyhrál, Novák byl 5., 2. a 3. „Do osmifinále oba nastupovali s velkými ambicemi. Dušan se po perfektním startu pohyboval na postupové čtvrté příčce, ale v druhé klopené zatáčce se nechal vyvést, a i když bojoval až do konce, o postup přišel. Stejně dopadl i Patrik, kterému z postupové pozice na druhé rovince spadla noha z pedálu a bylo po nadějích,“ litoval Hůlka

Novák si však svým sympatickým bojovným výkonem důrazně řekl o zařazení do A-týmu pro blížící se mistrovství republiky družstev a týmů, které se bude konat na dráze Tufír teamu v Míkovicích ve dnech 10.-11. září. Dušan Hůlka s Ondřejem Matějíkem zde budou obhajovat tituly mistrů republiky.