Šampionátu se celkem zúčastnilo na 1900 jezdců ze 24 zemí, v kategorii 9 let pak jelo 52 jezdců z 13 zemí, z toho 6 Čechů. „Byl to jednoznačně nejtěžší a nejvyrovnanější závod Dušanovy dosavadní kariéry,“ uvedl otec mladého bikrosaře Pavel Hůlka. Dušan přitom už má za sebou mistrovství světa 2005, mistrovství Evropy 2006, či evropský pohár 2007.

Hůlka se sítem rozjížděk probojoval do čtvrtfinále, kde na něj čekali velice silní soupeři. O čtyři postupová místa se utkal mimo jiné s Richardem Holcem (mistr Evropy), Švýcarem Cerdicem Buttim (vicemistr světa) nebo Lotyšem Marcusem Veckmanisem (vítěz evropského poháru v Dánsku). Po špatném startu se do první zatáčky dokázal protlačit na čtvrté postupové místo, které udržel až do cíle a postup do semifinále byl doma.

Semifinále už bylo jízdou vabank. „Po výborném startu z venkovní dráhy vypadal Dušan na postup, na druhé rovině se před něj ale dostali dva jezdci, což znamenalo šestou příčku a celkové jedenácté místo,“ popsal dramatické semifinále Pavel Hůlka. Nutno dodat, že z českých jezdců byl Dušan Hůlka vůbec nejlepší. „Přesto jsem zklamaný, protože jsem měl na finále. Bohužel to tentokrát nevyšlo,“ litoval mladý závodník.

Vzhledem k tomu, že se Hůlkovým nepodařilo sehnat potřebné finanční prostředky na mistrovství světa v Číně, bude druhým vrcholem letošní sezony až říjnové mistrovství ČR, které se jede v Pardubicích.

SKCT Míkovice – bikrosový oddíl, který Dušan Hůlka reprezentuje, nadále přijímá nové bikrosové jezdce do dětských kategorií od 5 do 10 let. Pokud chcete děti přihlásit, volejte na tel. 608 713 123.