„Dušan tak zkompletoval sérii svých úspěchů. Po účasti ve finále mistrovství světa 2005, mistrovství Evropy 2006 a evropského poháru 2007 jsme právě po tomto titulu hodně toužili,“ usmíval se Pavel Hůlka, otec mladého jezdce.

Na vrchol domácí bikrosové sezony se kvalifikovalo 13 nejlepších jezdců z Českomoravského poháru. Hůlka patřil mezi favority na titul, což potvrdil už ve svých základních jízdách, které vyhrál. Proto měl jako první možnost zvolit si pozici na startovním roštu pro finálovou jízdu.

„Vnitřní strana, kterou vybral, byla ideální stopou, a to se potvrdilo i v samotném finále,“ naznačil Pavel Hůlka, co bylo základem úspěchu nadějného jezdce z Míkovic.

Hůlka výborně odstartoval a jako jediný na první rovině skočil dvojskok, čímž ještě víc zrychlil a do první zatáčky najížděl jako první. Posléze si vybudoval náskok, který až do cíle nikdo nedokázal stáhnout.

„Jel výborně, nepřipustil žádné zdramatizování závodu,“ pochválil syna Pavel Hůlka. Dušan všem mazácky ujel, takže boj se odehrával až za ním o 2. místo, které nakonec před Michalem Krištofem ukořistil David Pešek.

„Většinou už se soustředíme na velké evropské podniky, takže někdy máme problém motivovat Dušana na domácí závody. Tento závod ale vzal zodpovědně a vyhrál, což byla určitá záplata na neúspěch na evropském šampionátu v Německu, kde jsme mysleli na medaili,“ dodal Pavel Hůlka.