Uplynulá sezona se vám vydařila, byla jste nejlepší ženou českého týmu…
Ano, jsem se sezonou hodně spokojená, protože jsem si potvrdila, že můžu bojovat s těmi nejlepšími. Dokázala jsem formu, která přišla po novém roce, převézt i na olympiádu a tam se mi podařilo získat medaili.

Dělala jste před sezonou nebo během ní něco jinak?
Ani ne, jen před sezonou jsme trochu změnili střeleckou polohu, ale nebylo to nic velkého, spíš jen takové oživení. Jinak jsem dělala všechno stejně a vyšlo to. Myslím, že výsledky byly takové i proto, že jsem byla zdravá. A vydrželo to po celou sezonu.

Blíží se prázdniny, doba dovolených, jak ale probíhá léto biatlonisty?

Trénovat začínáme už v květnu. Odstartujeme to na kolečkových lyžích, kole, pak běh, posilovna a tréninky spojené se střelbou.

Žádné osobní volno nemáte?

Duben je vždy trochu volnější. Tím, že skončil olympijský cyklus a nejeli jsme na poslední světový pohár, měli jsme volno delší. Letos se nám navíc protáhlo až do poloviny května, kdy jsme začali systematicky trénovat.

Jaké jsou vaše cíle na příští sezonu?

Cíle si nedávám, chci zůstat hlavně zdravá, protože když je člověk zdravý, jde všechno jednodušeji.

Jste teď nejzkušenější žena v týmu, jeho jednička. Chodí za vámi mladší kolegyně na radu?

Neřeším, jestli jsem jednička nebo dvojka. Snažím se trénovat, co to jde, aby byly výsledky co nejlepší. Teď si z toho spíš děláme srandu, že jsem tam ta nejstarší, a to asi o tři nebo čtyři roky, což je vtipné. Určitě si snažíme pomáhat navzájem. Mladší holky odkoukávají, co děláme my, starší.

Veronika Vítková 
- narodila se v roce 1988 ve Vrchlabí
- je bronzová medailistka ze sprintu ze Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu a členka stříbrné smíšené štafety ze Zimní olympiády 2014 v Soči