Moravská dvojice nejdříve bojovala ve finále kilometru, který ovládla ukrajinská loď Artem Chetvertak - Pavlo Borsuk před polskou posádkou Adrian Klos - Gracjan Michalak a španělským deblem Pablo Crespo - Jaime Duro.

Na poloviční trati dominovali Italové Gabriele Casadei - Dawid Szela, druzí skončili Noel Dominguez a Diego Dominguez ze Španělska a jako třetí protli cílovou linii Juliusz Kitewski a Krystian Holdak.

„K bronzu z kilometru chybělo českým reprezentantům přibližně tři a půl sekundy, něco málo přes vteřinu pak na pětistovce,“ informuje trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Česká republika si ze Srbska přivezla celkem čtyři bronzové medaile a mnoho finálových umístnění.

Medaile ze Slovenského poháru

Po kláních Velkomoravské ligy v Přerově a Hranicích dosáhla čtrnáctičlenná výprava Ostrožské Nové Vsi na sedm medailových příček - pět stříbrných a dvě bronzové v Trenčíně.

Tentokráte se na stupně vítězů v rámci 64. ročníku letité regaty prosazovali na dvě stě metrové trati především pádlující v kleče (deblkanoe Daniel Knotek - Lukáš Zálešák, žáci Ondřej Zalubil, Tobiáš Dostál a žačka Tereza Marie Jančová).

Další cenný úspěch zaznamenala šestnáctiletá kajakářka Nikola Balcarová, třetí za Hvojníkovou z Novák a Zendulkovou z Kojetína.

Fotbalistky Slovácka skončily v první lize žen stejně jako před rokem na třetím místě.
Fotbalistky Slovácka boj o Ligu mistryň zahájí proti Minsku

 Školáci si užívali pádlování

Tradičně velký zájem o možnost pádlovat na minikajacích, kajaku, turistických kánoích a dračí lodi v areálu loděnice oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves projevovaly školy s blížícím se koncem školního roku.

Mezi děvčaty a chlapci si užívaly nevšedních aktivit také děti z Ukrajiny nebo žáci z německých Drážďan participující na mezinárodním projektu spolu s místní základní školou. Celá řada prvostupňových se těšila ze své první medaile získané na minikajaku.

Někteří z aktérů neváhali a následně se zapojili i do oddílových tréninků.

 „Ve čtvrtek se kanoisté, kajakáři, kajakářky a kanoistky přesunou znova do Račic na další závod Českého poháru jehož součástí budou nominační boje dospělých o světový šampionát v Kanadě. Poté se tým ONV přesune k soutoku Otavy s Vltavou, kde bude do 16. července pokračovat v přípravě na mistrovství České republiky,“ dodává závěrem Pjajčík.