Příběh Kanaďana Terryho Foxe, který s amputovanou nohou proběhl maraton napříč Kanadou, je drtivé většině znám. Každoročně se i v České republice koná přes 200 „Běhů Terryho Foxe“ - humanitární akce, jejíž výtěžek je věnován na výzkum boje proti rakovině.

Uherskobrodký Sokol se k této akci připojil, a tak zve všechny od nejmenších až po seniory, od nesportovců po sportovce, aby přišli v sobotu 15. září na sokolský stadion v Uherském Brodě, kde bude ve 14 hodin běh odstartován.

Trasa vede ze stadionu přes ulici Hradišťskou, Mariánské náměstí, Komenského sady a Tyršovy sady zpět na stadion. Ač je v názvu akce běh, způsob absolvování trasy si každý může zvolit sám. Může to být běh, chůze, jízda na kole či na koloběžce atd.

Před zahájením účastníky na stadionu uvítá country skupina Samorost, po skončení je na ploše připraven doprovodný program, soutěže zručnosti, míčové dovednosti, střelba.

Ti nejodvážnější si budou moci zkusit umělou horolezeckou stěnu v sokolovně. A jelikož se jedná o humanitární akci, za finanční příspěvek bude každý mít možnost získat upomínkový předmět a po absolvování trasy i diplom.