Pětkrát skóroval Lukáš Křivánek, čtyřikrát se trefil Martin Janečka. Další branky Bazooky zaznamenali Adam Skřivan, Petr Kaspřák a Patrik Levčík.

„Jsem spokojený. Zápas splnil svůj účel. My jsme potvrdili roli favorita, splnili povinnost a bez výraznějších komplikací postoupili do dalšího kola,“ těší kouče Uherského Hradiště Jaroslava Hastíka.

Bazooka sice na východě Čech zvítězila jednoznačně 12:0, ale zase tak jednoduché to ve středečním pohárovém utkání neměla.

„Soupeř byl snaživý, houževnatý. Disponuje zajímavými hráči. Jsou to dobrá parta, utkání se hrálo v přátelském duchu, pohodové atmosféře,“ ocenil Hastík, který v poháru postrádal Outratu, Čtvrtníčka, Svízelu a Prajzu.

Ligový nováček nastoupil do pohárového střetnutí se dvěma úkoly. Kromě výhry a postupu se Moravané snažili také udržet čisté konto, což se nakonec brankáři Radku Janečkovi podařilo.

„Zdaleka to ovšem nebylo tak samozřejmé. Domácí nějaké šance měli,“ upozorňuje Hastík.

Futsalisté Uherského Hradiště vycházeli v Hradci Králové ze zajištěné obrany. Chvíli jim trvalo, než se gólově prosadili. Favorit v prvním poločase udeřil čtyřikrát, poslední branka z konce úvodní části jim dala definitivní klid.

„Za stavu 4:0 jsem věděl, že zápas nepustíme. Věřil jsem, že se po přestávce ukáže rozdíl v trénovanosti i v kvalitě, což se potvrdilo,“ prohlásil zkušený kouč.

Hráči Bazooky i po změně stran zodpovědně bránili a tvrdě trestali zaváhání protivníka.

„Ve druhém poločase se objevili skulinky v obraně soupeře, kterého jsme rozebrali pohlednými kombinaci. Některé góly byly ukázkové. Po dvou třech dotecích jsme skórovali do prázdné branky,“ těší Hastíka.

Závěr už se nesl v exhibičním duchu. Honbu za vstřeleným góly brzdil strach ze zranění.

Bazooka nakonec zvítězila 12:0 a těší se čtvrtfinálový los, který je na programu ve čtvrtek 18. října. Den poté pak v domácím prostředí vyzve úřadujícího šampiona z Chrudimi. Atraktivní futsalový svátek začíná v uherskohradišťské hale ve dvacet hodin.

Osmifinále Poháru FAČR -

BFK OREL Hradec Králové - Bazooka CF Uherské Hradiště 0:12 (0:4)

Branky: Lukáš Křivánek 5, Martin Janečka 4, Adam Skřivan, Petr Kaspřák, Patrik Levčík. Rozhodčí: Vaněk, Kolbaba. Žlutá karta: Šipka (Uherské Hradiště).

Uherské Hradiště: R. Janečka – Kaspřák, Slaný, Šipka, M. Janečka, Levčík, Sopůšek, Skřivan, Křivánek, Malý.