V horor se úvodní kolo 2. futsalové ligy změnilo pro celek Atraps Hombres Brno, který si z Hradiště odvezl symbolických třináct branek. „Lepší premiéru jsme si nemohli přát,“ usmíval se po jasném triumfu trenér domácích Jaroslav Hastík.

BAZOOKA CF UHERSKÉ HRADIŠTĚ – ATRAPS HOMBRES BRNO 13:4 (6:2)

Bazooce před zaplněnou halou vyšel parádně vstup do utkání, když se hned ve 2. minutě po sérii zasekávaček trefil Švancara. „Máme hodně výborných hráčů, ale Švancara je jenom jeden. Všichni ho známe, svou roli plní na sto procent,“ chválil Jaroslav Hastík útočnou hvězdu, která si v zápase připsala hattrick a navrch přidala tři asistence.

Rychlý gól byl podle kouče pro vývoj zápasu velice důležitý. „Chceme pokaždé jít do vedení, proto jde na začátek zkušenější formace, aby to rozjela. To se teď povedlo na jedničku, nemuseli jsme se pak trápit s dobýváním soupeřovy branky,“ pochvaloval si Jaroslav Hastík. Jeho svěřenci soupeři nedávali vydechnout a na světelném ukazateli brzy svítil stav 5:0. Pak se dvakrát prosadili i hosté, domácí ale jejich nadšení ještě do přestávky zchladili šestou trefou a po změně stran dohrávali zápas v exhibičním duchu.
Před Brňany přitom měli respekt. „Vede je trenér reprezentační devatenáctky a v minulé sezoně skončili čtvrtí hned za těmi nejlepšími. Věřili jsme, že vyhrajeme, že ale bude výsledek až tak příznivý, to jsme nečekali,“ přiznal hradišťský trenér.

Jeho tým sice vstoupil do sezony excelentně, on se ale snaží stát nohama pevně na zemi. Žádné postupové plány do nejvyšší soutěže rozhodně nespřádá. „Ne, ne, to ještě není žádné téma, vždyť máme za sebou jen jeden zápas. Do Vánoc nás čeká deset kol, uvidíme, jak se nám bude dařit a pak vyhodnotíme cíle pro zbytek sezony. Myslím ale, že jsme soupeřům nasadili brouka do hlavy,“ pousmál se Hastík, podle kterého budou mezi favority soutěže Hodonín, Baník Ostrava, Vyškov a Zlín.
Každého návštěvníka pátečního duelu musela potěšit natřískaná hala. „Bylo tam 195 platících, dohromady tedy asi 250 fanoušků. Věřím, že jejich podpora může být v příštích zápasech ještě hlasitější. Zdá se, že futsal je v Hradišti nový fenomén, chtěl bych, aby to zde zakořenilo,“ konstatoval kouč Bazooky.

Pokud by na další utkání dorazila do hradišťské sportovní haly ještě vyšší návštěva, fanoušci by si ani neměli kam stoupnout. Prostory nejsou v žádném případě ideální, o stěhování jinam ale v klubu nepřemýšlí. „Chceme si vytvořit domácí prostředí v hradišťské hale. Doufám, že tam budeme za podpory diváků vyhrávat. Je pravda, že kdyby jich chtělo přijít pět set, tak by to byl problém. Na druhou stranu je lepší být doma a mít narvané, než zkusit jít do většího, kam by fanoušci třeba ani nepřijeli,“ dodal Jaroslav Hastík.

Branky: Švancara 3, Svízela 3, Rozkydal, Šipka, Slaný, Malý, Silný, Ohnutek, Bartoš – Hanuš 2, Matyska, Máša. Bazooka: Janečka (30. Pfeffer) – Malý, Skřivan, Ohnutek, Silný – Mikulica, Bartoš, Svízela, Švancara – Zapletal, Slaný, Šipka, Rozkydal. Trenér: J. Hastík.