Nováčky v týmu Varta ligy jsou Jan Bulušek a Tomáš Ťok. Bývalý záložník Slovácka si chce po konci v třetiligovém Hodoníně vyzkoušet nejvyšší futsalovou soutěž. „Tomáš s námi už dříve trénoval. Má futsalové přednosti. Je technický, umí s balonem,“ vyzdvihuje Ťokovy přednosti trenér Bazooky Jaroslav Hastík.

Bulušek je zase typem brejkového hráče, který přesně zapadá do herního stylu futsalistů Uherského Hradiště. „Věřím, že oba hráči nám pomohou zacelit mezeru po Levčíkovi a Outratovi,“ doufá Hastík.

Jeho tým měl o víkendu volno. Další zápase sehrají Moravané v pátek večer proti Démonům z České Lípy. „Desátý celek tabulky určitě nepodceníme. Navíc věřím, že se v souboji s nevyzpytatelným soupeřem prosadí naše síla i vůle po vítězství. Ve střetnutí však bude od prvních minut nutná maximální koncentrace celého našeho týmu. Musíme být také disciplinovaní,“ ví Hastík.

Futsalisté Bazooky poslední soutěžní zápas odehráli 21. prosince. Přípravu na další ligové boje začali kvůli několika nečekaným absencím až devátého ledna. „Odřeknout jsme museli i účast na mezinárodním turnaji ve slovenských Bánovcích nad Bebravou. Hráči si alespoň od futsalu více jak dva týdny odpočinuli,“ snažil se najít nějaké pozitivum okolo mírně narušené přípravy na přelomu roku kouč Jaroslav Hastík.

V posledních dnech už má jeho tým normální tréninky a na duel se Severočechy se těší. ,,Česká Lípa s letošními největšími tahouny kapitánem Ondřejem Havrdou a levonohým dlouhánem Miroslavem Semerádem sice nepatří do absolutní české špičky, první ligu ale hraje už od sezony 2015/2016,“ připomíná Hastík.