Poslední dvě výhry vybojovali na palubovkách VUT Brno a SK Podolí IVes. Oba duely shodně přinesly dramatický basketbal, kdy o vítězi nebylo jasno až do závěrečných vteřin utkání.

VUT BRNO - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 79:82 (41:45)

V prvním vzájemném duely letoční sezony Hradišťané svého soupeře rozdrtili rozdílem třídy téměř o čtyřicet bodů. Do Brna ale odjížděli pouze v sedmi lidech, takže bylo jasné, že tentokrát to tak snadné nebude.

V úvodu utkání měli svěřenci trenéra Mikela navrch. Brzy ale nasbírali pět osobních trestů a domácí je za to vysokou úspěšností při šestkách trestali. Hosté postupně ztráceli až devět bodů, zlepšenou hrou v obraně ale výsledek ještě do poločasu otočili.

V podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. na začátku závěrečné čtvrtiny ale domácí našli recept na hradišťskou defenzivu a výsledkem bylo jejich vedení 68:66. Všechny trumfy v tuto chvíli drželi v rukou hráči Brna, neboť Pavkovi a spol. navíc logicky začaly docházet síly. Taktickou hrou se ale v závěru ujali vedení 80:79, které navíc dvěma proměněnými trestými hody podtrhl Dvořák.

Body Uh. Hradiště: Pavka 23, Mikel 21, Dvořák 15, Jašek 12, Kallus 9, Menšík 2.

PODOLÍ - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 84:86 (35:40)

První poločas utkání v Podolí byl jako přes kopírák. Tentokrát však hosté vedli o pět bodů. V úvodu třetí čtvrtiny ale navíc předeším díky střelecky disponovanému Dvořákovi utekli až na rozdíl dvanácti bodů a zdálo se, že nic nestojí v cestě za snadným vítězstvím. Jenže chyby lávky.

Domácí se ani za nepříznivého stavu nevzdali a parádním nástupem do závěrečné čtvrtiny náskok Hradišťských takřka vymazali. Před dramatickou koncovkou tak měli hosté pouze dvoubodový náskok.

Mikel vzápětí neproměnil dvě šestky a domácím se naskytla šance zápas zvrátit. Kallus jim ale výborným obranným zákrokem akci přerušil a bylo rozhodnuto.

Body Uh. Hradiště: Dvořák 25, Pavka 19, Mikel 15, Menšík 12, Jašek 6, Růčka 5, Kallus 4.