Návrat na palubovku vám vyšel na výbornou…

Dvakrát jsme vyhráli, celkem jsem dal 32 bodů, takže jsem určitě spokojený. Nejdůležitější ale je, že se znovu neozvalo zranění.

Zraněná achillovka vás vyřadila ze hry na dva měsíce. Už je všechno v pořádku?

Vypadá to, že je všechno v pohodě. Musím poděkovat doktoru Šnajdrovi, který mi dal nějaké obstřiky, a ty hned zabraly. Bolest odešla doslova ze dne na den.

Co vám chybí k absolutní pohodě?

Jednoznačně fyzička. Dva měsíce jsem jenom ležel, pohyb jsem neměl prakticky žádný. Teď na ní musím zapracovat.

Byl návrat o to snažší, že jste přece jen nehráli s nejsilnějšími soupeři?

Tišnov je poslední a jasně jsme jej přehráli. Prostějov ale měl ve svém středu hráče z béčka a rozhodně to nebyl jednoduchý soupeř.

Věříte, že tyto dvě výhry pomohou týmu v cestě nahoru?

Naším cílem je umístění v první čtverce, což znamená postup do play–off. O to se rozhodně popereme. Myslím, že třetí až čtvrté místo za silnými Boskovicemi a Zlínem by mohlo být reálné. Hlavně se nám musí vyhýbat zranění.

Hradišťští basketbalisté dvakrát vyhráli o třicet bodů

Dvě přesvědčivá vítězství na domácí palubovce si do tabulky Oblastního přeboru připsali basketbalisté JVSB Uh. Hradiště.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - TIŠNOV 96:66 (59:36)

Proti Tišnovu, který se v sezoně ještě neradoval z vítězství, domácí kralovali od samého začátku utkání. Už v poločase měli náskok 23 bodů, který nadále zvyšovali. Na kanonádě se nejvíce podílel Kamil Dvořák, který zaznamenal více než třetinu bodů svého týmu.

Body Uh. Hradiště: Dvořák 33, Menšík 16, Mikel 14, Jašek 13, Kallus 9, Růčka 6, Cimbálník 5.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - PROSTĚJOV C 107:76 (52:29)

Úvod utkání napovídal, že duel s Prostějovem bude mnohem těžší. Jenže na konci první a ve druhé čtvrtině utekli Hradišťané svému soupeři na rozdíl třiadvaceti bodů a bylo rohodnuto. Ani ve druhé půli Hanáci nenašli recept na útočnou hru domácích, jejichž střelecké skóre se nakonec zastavilo na 107 bodech.

Body Uh. Hradiště: Pavka 25, Dvořák 20, Jašek 19, Mikel 15, Kallus 12, Menšík 6, Růčka 6, Chybík 4. Trenér: M. Mikel.