Na jedné straně bude velezkušený matador Josef Sedláček, na druhé dravé mládí v podobě Martina Bujáčka, pro kterého to bude na „barumce“ premiéra.

Na oba borce čeká náročná porce celkem patnácti rychlostních zkoušek včetně noční městské super erzety, která celý závod v pátek večer odstartuje.
Josef Sedláček je několikanásobným vítězem Barum Rally v různých třídách, naposledy se z prvenství radoval vloni, kdy s Milanem Marušákem s vozem Honda Civic nenašel přemožitele ve třídě N. Tentokrát se bude snažit urvat vavříny ve třídě A7. „Tam nemůžeme mít jiný cíl než vítězství. I celkově v áčkách budeme chtít být co nejvýše, když se umístíme do třetího místa, budu spokojený,“ hlásí pilot z Ostrožské Lhoty, kterého bude ve voze Renault Clio R3 navigovat Zdenka Maroušková.

Sedláček, jenž je vyhlášený svou razantní jízdou, se letos bude muset mít obzvláště na pozoru. „Trať je hodně rozbitá, takže budeme muset mít oči na stopkách. Že bychom ale jeli opatrněji? To ne, opět pojedeme naplno,“ usmál se ostřílený závodník, kterého by v závodě nemělo nic překvapit. „Jen první erzeta je trochu prodloužená a přibyly nějaké zpomalovací retardéry,“ podotkl.

S nejlepšími posádkami mimo mistrovství světa se poprvé poměří Martin Bujáček se Štěpánem Palivcem. Ze závodu mají respekt, strach však nikoliv.

Barum Rally je pro většinu posádek vrcholem sezony a každý chce tak těžký závod hlavně dojet. Na barumce je vždy celkem velký odpad, takže bude důležité jet opatrně a snažit se udělat co nejmíň chyb,“ říká jezdec z Uherského Brodu, pro kterého bude slavný závod šestým podnikem za volantem Mitsubishi Lancer Evo VII. „Náš cíl je stejný jako pro každý předchozí závod. Chceme nabrat co nejvíc zkušeností a zlepšovat se,“ plánuje osmnáctiletý talent, který se představí ve třídě N4.