Jezdec z Uherského Brodu teprve před třemi měsíci oslavil osmnáctiny, teď v absolutním pořadí dojel na populární barumce na 27. místě. Úspěšné vystoupení pilotů z našeho regionu podtrhl zkušený matador Josef Sedláček z Ostrožské Lhoty, který vyhrál třídu A7 a v celkovém pořadí skončil ještě o osm příček před Bujáčkem.

Pro Sedláčka to přitom nejspíš byl poslední start na Barum Rally. „Příští rok už asi jezdit nebudu, nejde to skloubit s prací,“ uvedl smutně jezdec, který pravidelně sbíral vavříny ve třídách, ve kterých startoval. I tentokrát se svým Renaultem Clio R3 nenašel v kategorii A7 přemožitele, celkově dojel mezi „áčkama“ třetí. „Cením si toho, že jsem za sebou nechal Maďara Bútora a jezdil jsem srovnatelné časy i s Bérešem a Tlusťákem. Všichni totiž mají mnohem silnější auta,“ nechal se slyšet Josef Sedláček, kterého na barumce navigovala Zdenka Maroušková.

Bujáček se představil se spolujezdcem Štěpánem Palivcem na Mitsubishi Lancer Evo VII. „Byl to pro nás v podstatě první tak velký závod. Dvě stě padesát ostrých kilometrů jsme ještě nejeli, takže jsem rád, že jsme to zvládli,“ usmíval se Martin Bujáček, kterého uchvátila atmosféra Barum Rally. „V pátek tam bylo přes třicet tisíc lidí, bylo to něco úžasného,“ podotkl talentovaný jezdec, který získal další cenné zkušenosti. „Naším hlavním cílem bylo dojet do cíle, což se nám podařilo,“ těšilo jej. I když jel Bujáček raději trochu opatrněji, konečné 27. místo je přesto vynikající.

Oba jezdci také nezapomněli, kdo jim k úspěšnému vystoupení pomohl. „Chtěli bychom poděkovat našim týmům, mechanikům a sponzorům,“ shodli se oba. Zatímco Sedláček děkoval Defrs Rally Teamu a jmenovitě Tomáši Vaněčkovi z Ostrožské Lhoty a Petru Bánovskému z Tupes, Bujáček vyzdvihl práci mechaniků pod vedením pana Loveckého.