Tradiční podnik mistrovství České republiky, který se jel v okolí Vyškova, byl pro posádku Andrea Rally Teamu Martin Bujáček – Billy Latif prvním letošním startem. Bujáček se představil s vozem Škoda Fabia ve třídě N1 a hned se s ním muselo počítat jako s horkým adeptem na přední příčky v Poháru mládeže.
V prvních dvou rychlostních zkouškách posádka v rámci Poháru mládeže zvítězila a s náskokem 16 vteřin se postavila na start třetí vložky. Na startu tohoto testu však posádku Andrea Rally Teamu zradila technika, když praskla pravá přední poloosa u jejich fabie. Posádka byla nucena odevzdat jízdní výkaz a odstoupit z velmi dobře rozjeté soutěže.

„Na závod jsem se moc těšil,“ povídal po předčasném konci smutně Martin Bujáček. „Všechny rychlostní zkoušky byly pěkné a náročné, ale na přejezdu na třetí vložku auto vydávalo divné zvuky od převodovky. Hned na startu třetí erzety pro nás soutěž skončila, když nám praskla poloosa. Je to škoda, moc jsem se těšil na souboje s klukama a hlavně s Honzou Černým, který měl k dispozici stejné auto jako já,“ řekl zklamaný Bujáček po smolném odstoupení.
A jak vypadají další plány talentovaného jezdce? „Zatím není jisté, kde příště pojedeme, ale už bychom to chtěli více směřovat ke startům s Mitsubishi Lancer sedmé evoluce a pořádně se na ně připravit. Zatím je jisté, že se s fabií opět svezeme na Rally Lužické Hory v Poháru mládeže a v červnu už s mitsubishi na sprintrally v Tišnově, “ dodal jezdec posádky Slováckého deníku.