VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro kroměřížské atlety byla uplynulá sezona z říše snů. Tým mužů získal český titul

Kroměříž - Již dnes můžeme lonskou atletickou sezónu hodnotit v superlativech jako nejúspěšnější v historii kroměřížské atletiky. Ale popořádku.

4.1.2009
SDÍLEJ:

V letošní sezoně se družstvo mužů zapsalo zlatým písmem do historie klubu.Foto: archiv AK Kroměříž

Výsledek, který měl největší odezvu ve všech médiích, bylo vítězství družstva mužů AK Kroměříž v 53. ročníku nejvyšší atletické soutěže v extralize.

Tímto vítězstvím byla ukončena nadvláda mužů Dukly Praha. Padesátinásobného šampiona Duklu, elitní tým plný reprezentantů, převálcoval nováček extraligy z Kroměříže nevídaným způsobem. Atleti Kroměříže vyhráli všechna extraligová kola a ve finále triumfovali znovu, přestože armádní klub nasadil ve finále to nejlepší, co má.

Hanáci ukončili nadvládu Dukly

Z dlouhodobého pohledu to byl šok, ale pro kroměřížský realizační tým to zase tak velké překvapení nebylo. Vsadil totiž na kolektivní výkon, kde všech 24 nominovaných atletů odvedlo maximum ve prospěch družstva. Nikdo nezklamal, všichni atleti bodovali a vůbec poprvé získali body ve všech dvaceti atletických disciplínách.

„Vyzvednout bych chtěl ty, kteří získali pro družstvo nejvíce bodů Rudolf Götz ­ 17,75 b, Dmitrij Valjukevič 15 b, Filip Klvaňa 13,75 b, Jaroslav Růža a Vladimír Bartůněk po 10 b. Příkladem obětavosti je však přístup našeho úspěšného olympionika Romana Novotného. V pátek ve 22 hodin ještě závodil na prestižním atletickém mítinku Golden League v Bruselu. Na finále extraligy v sobotu do Třebíče dorazil hodinu před začátkem závodu značně unaven, přesto startoval ve třech disciplínách a získal velmi důležitých 12,5 bodu,“ řekl šéftrenér klubu Ota Šedý.

Velmi úspěšní byli kroměřížští atleti také v soutěžích jednotlivců. Nejvýznamnější soutěží roku byly bezesporu olympijské hry v Pekingu. Do letošního roku startoval v historii kroměřížské atletiky na OH zatím jediný atlet Róbert Štefko v roce 2004 v Athénách v maratonu.

Vzestup kroměřížských atletů se projevil také na úrovni reprezentace, kdy si ve velmi náročných nominačních kritériích vybojovali účast na olympiádě v Pekingu hned tři kroměřížští atleti.

Roman Bílek v chůzi na 50 km, Rudolf Götz v běhu na 400 metrů, a Roman Novotný, který limit splnil na poslední možnou chvíli před závěrečnou nominací.

V Pekingu startovalo trio z Kroměříže

„Romana tato okolnost tak povzbudila, že se na olympijských hrách stal největším českým atletickým překvapením, když se výkonem 800 cm ve skoku dalekém probojoval až do finále, kde obsadil 8. místo,“ podotkl Ota Šedý.

Úspěšně si vedli kroměřížští atleti také na mistrovstvích České republiky jednotlivců. Již předloňská sezona se ziskem 37 medailí byla pro klub výjimečná. Letošní je však ještě lepší. Kroměřížští atleti ve všech kategoriích získali 39 medailí (13 zlatých, 11 stříbrných a 15 bronzových).

„Tímto medailovým ziskem se řadíme mezi nejlepší kluby v České republice až na úroveň klubů se středisky vrcholového sportu, které jsou pouze v Praze a jsou velmi štědře podporovány ze státního rozpočtu,“ poznamenal šéftrenér klubu.

Financování kroměřížské atletiky na úrovni extraligy mužů a vrcholové atletiky jednotlivců je výhradně záležitostí sponzorů klubu, a finance, které klub získá ze Zlínského kraje nebo z Českého atletického svazu, jsou použity výhradně pro mladé atlety trénující na atletickém stadionu v Kroměříži.

Mladým atletům patří závěrečná část hodnocení. Vzhledem k tomu, že mladým atletům se v kroměřížském klubu věnuje pouze Ota Šedý, je jejich počet omezen a výběr je zaměřen na talentovanější jedince.

„Je to škoda a víme, že to není ideální situace. Výsledky našich mladých atletů a především atletek však stojí za to,“ přiznal Ota Šedý.

V loňském roce získali na mistrovstvích České republiky dorostu a juniorů zatím 11 medailí a v této bilanci drží krok s mladými atlety Zlína a Uherského Hradiště, kde to mají s trenéry přece jen lepší, protože jejich práce může být oceněna finančně tím, že jsou trenéry ve sportovních třídách a na sportovním gymnáziu.

Největším talentem je Eva Šutová

Nejlepší mladou kroměřížskou atletkou je Eva Šutová, která běhá 400 m překážek a na mistrovstvích České republiky vybojovala stříbrno medaili v kategorii juniorek, bronzovou medaili v kategorii do 22 let a na mistrovství ČR žen doběhla na výborném 4. místě. Těmito výsledky byla zařazena do přípravy na mistrovství Evropy juniorů, které se bude konat letos v Novém Sadu.

Dalším kroměřížským juniorem, který by to mohl dotáhnout až na mistrovství Evropy, je vytrvalec Jakub Bajza, který v lonském roce získal na mistrovství republiky již čtyři medaile v kategorii juniorů.

Zlato v běhu do vrchu, stříbro v běhu na 5000 m a 10 000 m a bronz v krosu.

Juniorka Hořáková sbírala medaile

Bronzovým rokem by mohla minulou sezonu nazvat juniorka Martina Hořáková. Na mistrovství České republiky juniorek v hale i na dráze startovala ve čtyřech disciplínách a vždy z toho byla bronzová medaile (v hale na 1500 m a 3000 m, na dráze na 3000 m a 3000 m překážek). A aby těch bronzových medailí nebylo málo, tak další získala ještě dorostenka Hana Jelínková na Mistrovství ČR dorostenek v běhu na 1500 m překážek.

Z dorostenek a juniorek je z 80 procent sestaveno družstvo žen, které překvapivě postoupilo předloni ze druhé do první ligy.

„Jelikož u dívek není zatím naším cílem profesionální zabezpečení jako u mužů, tak jsme do 1. ligy žen vstoupili s tím, že děvčata získají zkušenosti a nebude nám vadit, když po roce sestoupí. Do 1. ligy jsme nastoupili pouze s 12 atletkami z 24 možných a v této sestavě jsme dokázali to, čemu nikdo nevěřil. Naše ženy obsadily jako nováček čtvrté místo za početnějšími družstvy Zlína, Olomouce a Opavy. Za námi se umístily ženy Třince, Brna, Havířova a Vyškova,“ zdůraznil šéftrenér klubu.

Atleti chtějí být v příštím roce ještě silnější

Velkou zásluhu na tomto výsledku má opět Eva Šutová, která získala pro družstvo 130 bodů, když v každém kole obětavě nastupovala až k pěti disciplínám (100 m překážek, 400 m, 400 m př., 4 x 100 m a 4 x 400 m).

Na 2. místě v bodování byla Martina Hořáková s 57 body před Katkou Bobotovou s 50 body, Petrou Vašinovou se 47 body a Magdou Havlínovou se 42 body.

„Na příští sezonu bychom chtěli trochu posílit také družstvo žen a naše letošní skvělé umístění ještě vylepšit,“ dodal Ota Šedý.

Autor: Libor Kopčil

4.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 17 000 Kč

Fakturanti SKLADOVÁ ÚČETNÍ, FAKTURACE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 1-3 roky praxe v obdobné pozici, znalost práce na PC, základy účetnictví, třísměnný provoz. Kontroluje veškeré doklady týkající se příjmu zboží na sklad po stránce formální i početní, likviduje je, účtuje a zpracovává podklady pro jejich včasnou úhradu. Kontroluje veškeré doklady týkající se dodaného zboží zákazníkům zejméne potvrzené dodací listy, množství a cenu dodaného zboží, pořizuje data do skladové evidence, zpracovává podklady pro včasnou fakturaci. Zpracovává jednotlivé rozvozové listy řidičů, řeší případné nesrovnalosti v zakládkových listech a dodacích listech. Navrhuje potřebná opatření k odstranění nedostatků. Ověřuje zůstatky obalového konta. Hlásí, prošetřuje a vypořádává případné nesrovnalosti. Kontroluje veškeré doklady týkající se pohledávek po stránce formální i početní. Kontroluje, případně organizuje kontrolu vydaných faktur po stránce daňové správnosti, zajišťuje a eviduje zdanitelné obraty a zařizuje odstranění případných nesrovnalostí. Přípravuje, ve spolupráci s odbornými útvary, ekonom. rozbory hospodaření společnosti a předkládá je svému nadřízenému ke schválení. Kontakt e-mailem.. Pracoviště: Tekoo spol. s r.o., U Korečnice, č.p. 2340, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Kamila Jankůjová, +420 724 772 030.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik 23 000 Kč

Technici dispečeři strojírenské výroby MANAŽER VÝROBY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Minimálně SŠ vzdělání technického směru, znalost AJ výhodou; dobrá znalost práce s PC (Outlook, Word, Excel). Komunikativnost, systematičnost, samostatnost, pružně reagovat na změny, odpovědnost, loajalita, pečlivý přístup a schopnost týmové práce; řízení výrobních procesů v probozu v ýroby; řízení výrobních vztahů mezi závody; plánování v informačním systému společnosti. Dotované závodní stravování, profesní roozvoj. PP na 1 rok.. Pracoviště: Slovácké strojírny, akciová společnost [1], Nivnická, č.p. 1763, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Petra Bulejková, +420 572 824 411.

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 20 000 Kč

Obchodní zástupci obchodní zástupce elektroodpadu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: znalost a praxe v obchod. činnosti, znalost odpadového hospodářství vítána, práce s PC, pečlivost, samostattnost, zodpovědnost, flexibilita, pracovní zázemí, firemní akce, penzijní připojištění, stálý kolektiv, nutno vyplnit formulář na adrese http://sbernesurovinyuh.formees.cz/f/kariera/. Pracoviště: Sběrné suroviny uh, s.r.o., Průmyslová, č.p. 1147, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Kristýna Přikrylová, prikrylova@sbernesurovinyuh.cz.

Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč

Obchodní referenti Asistent/ka obchodního ředitele. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Organ. a administ. podpora ředitele spol., vyřizování telefonátů a správa e-mailové korespondence ředitele, zodpovědnost za chod kanceláře, zajištění návštěv, podpora obch. týmu, schopnost efektivně organizovat čas, samostatně plnit vlastní a zadané úkoly, angažovanost a pro-aktivní přístup k práci, samostatnost a ochota učit se novým věcem, výborné verbální a písemné komun. dovednosti, spolehlivost, pečlivost, dobrá znalost PC (zejména MS Office), přátelský a dynamický kolektiv, možnost keriár. růstu a osob. rozvoje, fir. akce a bonusy, penz. připojištění, pouze životopis e-mailem. Podrobnější informace najdete zde: http://www.sbernesurovinyuh.cz/cz/kariera.html. Pracoviště: Sběrné suroviny uh, s. r. o., provozovna, Průmyslová, č.p. 1147, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Kristýna Přikrylová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výkonný ředitel klubu a člen představenstva 1. FC Slovácko Petr Pojezný.

Mingazov? Vezmeme ho jedině zdravého, říká ředitel Slovácka Pojezný

Prvoligoví fotbalisté Slovácka se fotili společně s dětmi z příměstského tábora v Golf Resortu Jezera v Ostrožské Nové Vsi.
48

Cíl? Chceme dobře trénovat a zlepšovat se

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
dnes 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

včera 16:36

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
2. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
3. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
8. AC Sparta Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Viktoria Plzeň 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT