K tomu navíc pomohl štafetě mužů v závodě na 4x100 metrů k překonání oddílového rekordu. „Vyšlo to náramně,“ lebedil si.

Mužskou štafetu startoval Jakub Kunt, který kolík předával Filipu Hanáčkovi, třetí úsek byl přidělen Šimonu Pekaři a finišující Petr Meindlschmid přivedl štafetu k vítězství a rekordnímu času 42.38 sekundy.

Bývalý fotbalista Slovácka zazářil také v závodě na 200 metrů, kde pokořil oddílový rekord sprintera Zdeňka Stromšíka, když si připsal úžasný čas 21.40 sekundy.

Zdroj: Libor Kopl

V tu dobu už měl v kapse postup na mistrovství světa juniorů v Peru. Účast na vrcholné akci si zajistil výkonem 780 centimetrů, kam dolétl při posledním šestém pokusu.

„Jsem neskutečně rád, že se mi podařilo splnit limit takhle brzy. Už na to nemusím myslet, ale mohu se soustředit pouze na zlepšování svých výkonů,“ říká osmnáctiletý talent.

Petr Meindlschmid splnil limit na MS juniorů.
Podívejte se: Meindlschmid posledním pokusem splnil limit na MS juniorů

V domácím prostředí se ovšem dařilo i jiným členům pořádající Slovácké Slavie. Ženská štafeta v závodě na 4×100 metrů časem 47.89 sekundy o 87 setin pokořila oddílový rekord. Součástí party byly Kolajová, Hříbková, Fusková a Mitanová.

Družstvu žen Uherského Hradiště získalo na úvod první ligy 175 bodů a obsadilo čtvrté místo za oddíly z Olomouce, Opavy a Brna. Na tomto bodovém zisku měla největší podíl Viktorie Stašková, která v kladivu hodila výkon sezóny a v disku i kouli obsadila shodně čtvrté místo, díky čemuž pro své družstvo urvala 29 bodů.

Druhou nejlépe bodující závodnicí se stala Karolína Mitanová. Uherskohradišťská běžkyně dokázala v závodu na 400m porazit všechny soupeřky, na poloviční trati ji porazila pouze závodnice z Olomouce. Muži skončili na šestém místě se 147 body.

Zdroj: Libor Kopl