Celkem barvy Slovácké Slavii reprezentovalo jednadvacet atletů.

„Všichni předvedli, že v zimě rozhodně nezaháleli. Již během ledna se na závodech ukazovalo, že ne vždy vlídné počasí pro trénink nijak našim atletům nevadilo při honbě za osobními rekordy a nyní při prvním větším vrcholu halové sezóny to jen potvrdili. Součet šestnácti medailí hovoří za vše. Navíc se ukázalo, že parta kolem trenérů Ivana Resslera a Jirky Brázdila drží při sobě, což bylo vidět při povzbuzování na tribunách haly. Slyšet, ale i vidět jsme byli opravdu hodně. Všem díky za reprezentaci oddílu a předvedené výkony a trenérům za jejich dlouhodobou práci,“ prohlásil předseda oddílu ze Slovácka Pavel Kunt.

Dvojnásobnou mistryní Moravy se stala Karolína Mitanová, která se roztančila na plese a tanec to byl i na dráze. V závodě na čtyři sta metrů uhájila zlato o setinu sekundy v čase 55.23. Na poloviční trati si běžkyně z Uherského Hradiště vylepšila osobní rekord na 24.50 sekundy a mohla oslavovat druhé zlato.

Stejně si v Ostravě vedl také Petr Meindlschmid, který zcela suverénně ovládl soutěž dálkařů mezi dorostenci, když dolétl na parádních 772 centimetrům. Poté se ještě postavil na start běhu na dvě stě metrů, kde předvedl další parádu, když si zaběhl osobní rekord a také nejlepší letošní čas mezi juniory 21.47 sekundy.

Dalším dvojnásobným zlatým medailistou byl mezi muži Jakub Kunt, který nejprve zvítězil v dálce výkonem 709 centimetrů, aby v podvečer uspěl také v trojskoku. Připsal si nejlepším český výkon roku 15.38 metru.

Hokejisté Uherského Ostrohu v Krajské lize jižní Moravy a Zlína zvítězili v Břeclavi a dál jsou třetí.
Výhru Ostrohu hattrickem řídil Flora, Uherské Hradiště je blízko čtvrtfinále

V trojskoku juniorů zapsal také nejlepší český výkon v této kategorii Šimon Pekař. Nový osobní rekord 14.55 metru mu přinesl oprávněné zlato.

První byl i ve finále běhu juniorů na osm set metrů Jiří Lorenc, který zvítězil v osobním rekordu 2:01.58 minuty.

Senzační stříbro bral v Ostravě Filip Hanáček. Ve sprintu juniorů na 200 metrů se blýskl skvělým časem 21.63 sekundy, což byl nejen jeho osobní rekord, ale zařadil se také na průběžné třetí místo českého juniorského žebříčku.

To už měl ale Hanáček jedno stříbro v kapse, protože na čtyřstovce doběhl stříbrný mezi juniory také v osobním rekordu 48.66 sekundy.

Na stupně vítězů vystoupala rovněž Monika Železníková, která v běhu dorostenek na 1500 metrů obsadila v sezónním maximu 4:52.22 minuty druhé místo.

Ve výšce dorostenců si vyrovnal osobní rekord Mikuláš Petřík (190 cm) a jen na pokusy získal bronz. Další bronzový skok předvedl v dálce dorostenců. Zde také zapsal osobní rekord 632 centimetrů.

Ve vrhu koulí juniorek získala Viktorie Stašková výkonem 11.51 metru bronz.

K tomu ještě uherskohradišťský celek postavil dvě úspěšné štafety. Dorostenci si v závodě na 4×200 metrů doběhli v čase 1:35.74 minuty pro stříbro, které bylo vykoupeno odřeninami finišmena Viktora Želibabky, který sprintoval v souboji o medaile na hranici sebeobětování. Juniorky si doběhly pro bronz v čase 1:45.26 minuty.

Házenkářky Kunovic (černé dresy) doma přehrály poslední Velké Meziříčí.
Házenkářky Kunovic posílilo pět hráček z Velké nad Veličkou, zářila Popelková

Další členové Slovácké Slavie na medaili nedosáhli. Ondřej Mezulianik si i přes vylepšený osobní rekord v běhu na 200 metrů dorostenců obsadil časem 23.47 sekundy šesté místo. Martin Macháň vylepšil sezónní maximum na 24.83 sekundy.

Mezulianik své šesté místo zopakoval i v běhu na 400 metrů kde vylepšil osobní rekord na 51.97.

Viktor Želibabka postoupil mezi dorostenci do finále na šedesát metrů v osobním rekordu 7.39 sekundy. Ve finále již tak rychle neběžel a skončil osmý. Martin Macháň nepostoupil z rozběhu.

Ve sprintu na šedesát metrů juniorek měla Slovácká Slavia několikanásobné zastoupení. Nejúspěšnější byla Klárka Kolajová, která časem na hranici osobního rekordu postoupila do A finále, kde nakonec doběhla pátá. K tomu přidala osmé místo v závodě na dvě stě metrů.

Další dvě sprinterky Adélky Hříbková a Fusková postoupily do finále B. V něm si Hříbková posunula osobní rekord a doběhla čtvrtá. Fusková skončila hned za ní pátá. Hříbková si vylepšila osobní rekord i na dvoustovce, což jí stačilo na dvacáté místo mezi juniorkami. Adélka Fusková si odskočila ještě do dálky, kde mezi juniorkami obsadila sedmé místo.

Markéta Prášilová si mezi dorostenkami si na dvoustovce doběhla v osobním rekordu pro pátou příčku.

Hezké šesté místo si v tyči dorostenek vyskákala Klárka Škrabalová. Ta si vytvořila osobní rekord v běhu na 1500 metrů, mezi juniorkami obsadila osmé místo. Tereza Fusková závod pro zranění nedokončila.