Svěřenec trenéra Ivana Resslera zvítězil časem 3:57.52 minuty, druhého Matěje Hřebačku z Hodonína porazil v dramatickém finiši o tři desetiny sekundy. Třetí byl ve vítkovické hale Michal Hroch z Olomouce.

Habarta se na svůj druhý individuální titul z mistrovství republiky pořádně nadřel. „Závod hodnotím pozitivně. Je to výhra a ta se vždycky počítá,“ usmívá se.

S časem ale moc spokojený nebyl. „Představoval jsem si, že poběžím trochu rychleji, ale prvních asi devět set metrů jsem běžel první a určoval tempo. Naštěstí Max Matolín na chvilku převzal otěže a já se mohl nechat povozit,“ oddechl si.

Klíčový byl finiš, který patřil zase Habartovi. „Na posledních sto dvaceti metrech jsem to nakouřil a vyšlo,“ radoval se.

Velezkušená běžkyně Kateřina Hálová přidala do své bohaté sbírky další cenný kov.
HMČR: Hálová slaví bronz, Mitanová zlepšila osobní rekord, pátý byl i Eliáš

Nedělní úspěch si vychutnal. I přes lockdown si oslavu nenechal ujít. „Jelikož jsem měl zrovna svátek, tak jsem to bral, že jsem si k němu nadělil titul. Oslavovali jsme po cestě v McDonaldu a pak i doma,“ přiznává s úsměvem atletický šampion ze Slovácka.

Svěřenec trenéra Ivana Resslera si dál drží svoji výkonnost. Loni byl první na MČR na dráze v Ostravě, kde si podmanil dva kilometry překážek. Na patnáctistovce uspěl už na národním šampionátu žáků.

V roce 2018 skončil v Jablonci nad Nisou druhý. Loni byl na stejném místě třetí mezi závodníky do 22 let.

Slovácká Slavia Uherské Hradiště brala na víkendovém šampionátu v Ostravě dvě zlaté medaile. Kromě Habarty zazářila také Karolína Mitanová. Talentovaná běžkyně časem 56.18 sekundy opanovala čtyřstovku dorostenek a rovněž slavila mistrovský titul.

„Svůj výkon hodnotím velmi dobře. Vzhledem ke zdravotním problémům, které mě poslední dva týdny trápily, je vyrovnaný osobní rekord pro mě určitě kvalitním výsledkem,“ říká Mitanová.

Do Ostravy přijela s nejvyššími ambicemi, jejím hlavním cílem byl zisk titulu, což se jí nakonec podařilo. „Bylo jen na mě, jakou taktiku zvolím. Jestli půjdu závod na osobák stylem start-cíl, nebo si závod bezpečně pohlídám a nenechám nic na náhodě,“ líčí.

„Chtěla jsem cílit na čas pod 56 sekund, ale nakonec jsem zvolila druhou variantu i bez osobního rekordu jsem moc spokojená,“ přiznává.

Mladí zlínští atleti uspěli na halovém mistrovství České republiky juniorů a dorostu v Ostravě.
Zlínští atleti urvali čtyři medaile. Sedlář zářil v trojskoku, v dálce byl druhý

Běžkyně ze Slovácka v hale získala zlato, jak v žákovské, tak i dorostenecké kategorii. „Příští rok už budu pokračovat jako juniorka a pevně věřím, že na tento úspěch znovu navážu,“ přeje si sympatická atletka.

Dorostenec Šimon Pekař obsadil ve finále na šedesát metrů překážek páté místo v osobním rekordu 8,33 sekundy. Mezi dálkaři byl sedmý.