60. ročník Slováckého běhu v Uherském Hradišti

Lukáš Kučera z Univerzity Brno a Adéla Esentierová z Baláž Extreme Teamu Ostrava zvítězili v 60. ročníku Slováckého běhu.

12.10.2017

Slovácký běh 2017Foto: K. Tichavský

Lukáš Kučera v Uherském Hradišti 10 kilometrů dlouhý závod mužů rozložený do osmi okruhů, vyhrál v čase 33:21. Druhé místo obsadil s třiadevadesátisekundovou ztrátou Slovák Zdeňko Zahubil z Grafobalu Skalica, bronzovou příčku získal časem 37:36 nejúspěšnější regionální běžec v nedělním závodu na Slovácku domácí Jan Maděrič. František Jordán z Veselí nad Moravou skončil čtvrtý (37:41) a zlínský Michal Bojenčák pátý (38:52).

Ženy běžely 5 kilometrů a Adéla Esentierová na trati v okolí uherskohradišťského Masarykova náměstí vybojovala v hlavní kategorii prvenství díky času 19:30. Stříbrná Vendula Skoupá ze Slavičína byla v cíli o tři minuty a třiadvacet sekund pomalejší, třetí doběhla domácí Andrea Janásová (27:25).

,,Vzhledem k nepříznivému deštivému počasí se letos u nás v porovnání s minulými ročníky sešla slabší konkurence. Na startu chyběli také Keňané, kteří se v posledních letech postarali o kvalitní časy. Zájem nebyl ani o lidový nesoutěžní běh. Toho se zúčastnilo pouze necelých 200 rekreačních atletů,“ mrzelo jednoho z pořadatelů Květoslava Tichavkého.

Lukáš Kučera i Adéla Esentierová tak neměli problém splnit roli hlavních favoritů. ,,Kučera se od všech soupeřů odpoutal ve třetím kole a od šestého kilometru už si bezpečně hlídal pobyt na první pozici. A to ani nemusel v závěru stupňovat tempo. Esentierová byla v čele od začátku závodu. Běžkyni z Ostravy nedokázala už od startovního výstřelu konkurovat žádná soupeřka. Oba vítězové však dosáhli pouze na průměrné časy,“ uvedl Tichavský.

Toho tak alespoň potěšil zájem mezi mládeží. ,,Od minižáků a minižákyň až po juniory a juniorky si u nás zazávodilo 124 mladých atletů. Z těch regionálních na nejlepší výkon dosáhl uherskohradišťský Tomáš Zajíc, který vyhrál kategorii dorostenců. Zajíc si navíc připsal cenný skalp silných souperů z AK Šternberk Víta Charváta a Adama Janošíka,“ upozornil Květoslav Tichavský.

Autor: Lubomír Hotař

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Vánoční strom Nedašova Lhota
27

ANKETA: Vyberte nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

Všehrdova ulice v Uherském Hradišti

Může být hlavní uzel pro novou MHD v Uherském Hradišti na Všehrdově ulici?

Dvě účastnice ranní nehody převezli do nemocnice s lehkým zraněním

Ranní dopravní špičku v Uherském Hradišti pořádně zkomplikovala nehoda osobních automobilů citroën a kia, které se v úterý 12. prosince před osmou hodinou střetly na křižovatce ulic tř. Maršála Malinovského a Svatoplukova.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Staré Město ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky usměvavých dětí ze tříd 1. C a 1. D ze ZŠ Staré Město.

ANKETA: Vyberte ten nejlepší dárek pod stromeček!

Redakce Deníku pro vás vybrala nejpopulárnější dárky posledních let. Které z nich byste chtěli najít pod stromečkem? Hlasujte!

SOUTĚŽ: Pošli nám svou pohádku a vyhraj

Vánoce jsou tady, a jelikož k nim patří pohádky, tak Deník vyhlašuje soutěž o nejkrásnější dětskou pohádku. Pokud rádi píšete nebo kreslíte, tak neváhejte a zapojte se do soutěže o tu NEJ VÁNOČNÍ POHÁDKU ROKU 2017.