VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE rozhovor s Vítem Lopatou o blížícím se srazu Lhot a Lehot

Srazy Lhot a Lehot se začaly pořádat v roce 1981 v Uhlířské Lhotě na okrese Kolín, zúčastnila se ho čtyřicítka Lhot. Slovenské Lhoty se poprvé přidaly v roce 1985 na Nové Lhotě v okrese Hodonín. První sraz na Slovensku byl o čtyři roky později v Dolné Lehotě u Brezna. V letošním roce se sraz premiérově uskuteční v Ostrožské Lhotě na okrese Uherské Hradiště. Jedním ze dvou hlavních organizátorů je 28letý Vít Lopata. „Poprvé nás to napadlo před pěti lety na srazu v Tvarožné Lhotě. Definitivní rozhodnutí padlo před dvěma roky. Je to obrovská akce, na srazu v roce 2014 bylo přes tři tisícovky Lhoťanů. U nás se dá čekat ještě vyšší účast, jsme na hranicích a čekáme, že přijede hodně Slováků," předpokládá Lopata. Sraz se uskuteční v termínu 30.6 – 3. 7. 2016 On-line rozhovor s Vítem Lopatou se uskuteční v úterý 7. června od 13.00 hodin.

ON-LINE rozhovor s Vítem Lopatou o blížícím se srazu Lhot a Lehot

Vít Lopata.

Tento rozhovor byl ukončen dne 7.6.2016
DOTAZ: Vítošku, jak se máš ty kluku ušatá? :-)
ODPOVĚĎ:Zdravím,
všechno v nejlepším pořádku :-)
DOTAZ: Pane Lopato, zvládnete to? Nevzali jste si příliš velké finanční i organizační sousto? Kdo všechno je zapojen do organizace setkání Lhot a Lehot?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
samozřejmě že akci zvládneme :-) co se financí a organizace týká, je sousto opravdu značné. jelikož nám ale se srazem pomáhá obec a další desítky místních, není důvod propadat panice... V tuto chvíli je zapojeno na 200 občanů Ostrožské Lhoty. Děkuji za otázku
DOTAZ: Dobrý den, bude nějak posílena autobusová doprava ze směru Uherské Hradiště - Ostrožská Lhota a zpět? Hodil by se nějaký "divadelní" spoj okolo půlnoci
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
musím přiznat, že toto jsme neřešili. Hned dnes budu tuto problematiku prezentovat na schůzi organizačního výboru srazu. Děkuji
DOTAZ: A ještě jeden dotaz: na který bod programu se těšíme nejvíc vy? A budete mít vůbec čas program sledovat?
ODPOVĚĎ:Zdravím,
za mě je hlavní, aby sraz proběhl bez větších problémů a aby byli lidé při odjezdu spokojeni :-) Na program osobně asi moc času mít nebudu. Rád bych se ale podíval osobně na skupinu Fleret, jejíž tvorbu mám velmi rád a pak bych chtěl vyslechnout "srazovou hymnu" jež nám nahráli legendární Straňané ze skupiny ÚŽAS :-)
DOTAZ: Co když bude pršet, máte připravenou i mokrou variantu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
pokud by nám počasí nepřálo a pršelo by třeba 2 dny, máme připraveno ubytování pro cca 500 lidí ve sportovní hale. Jelikož se jedná již o 36. ročník, většina účastníků je na možné horší počasí připravena. Snad ale nebude mokrá varianta potřebná :-)
DOTAZ: Údajně se očekává účast několika tisíc návštěvníků. Jaké zázemí jim nabídnete?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
v prvé řadě zázemí sportovního areálu, kde jsou 2 fotbalové hřiště, tenisové a volejbalové kurty desítky sprch a sociálního zázemí a možnost teplého jídla 24 hodin denně. Dále máme areál folklorní a v konečném měřítku se bude sraz odehrávat po celé obci, kudy bude dokonce v pátek a sobotu jezdit vláček pro větší pohodlí všech hostů. Děkuji za otázku
DOTAZ: Dobrý den, chystáme na sraz na kolech, bude nějakým způsobem zabezpečeno uschování kola?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
jelikož je Lhota na velmi vytížené cyklotrase, je pro nás toto téma velmi důležité. Bude vyčleněna plocha přibližně 100 metrů od areálu, kde bude možné kola odstavit. Toto odstavení bude ovšem na vlastní riziko. Bohužel není v našich možnostech, vzhledem k délce akce, ručit z pozice organizátorů za hlídání kol (příjem a výdej).
Děkuji za pochopení
DOTAZ: Chtěla bych s kamarádkou přijet na páteční a sobotní program, ale spaní ve stanu už pro nás není :-) Je možné sehnat v Ostr. Lhotě nějaké ubytování v soukromí?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
vzhledem k rodinnému charakteru akce se snad najde dobrá duše, která vás na jednu noc ubytuje. Veřejné ubytování ovšem ve Lhotě není.
DOTAZ: Na webu jsem se dočetl, že budete zálohovat plastové kelímky. Proč?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
z vlastích zkušeností vím, že pokud se dělá akce jako třeba hody, kde se za víkend protočí 1000 lidí, zbude v pondělí 20 - 25 pytlů odpadu. Tyto pravidelně třídíme, jelikož nemáme možnosti standardně nechat tolik odpadu odvést. Po separaci kelímků máme pytle 3, tedy asi 10 % původního odpadu. Dalším důvodem je samotný průběh. pokud jste byl někdy na větší akci, kde se kelímky nezálohují, víte, že jakmile dohrají kapely, není vidět tráva či původní povrch, ale bíle plasty. V neposlední řadě mohou kelímky sloužit jako památka na sraz - jelikož nesou název a znak obce a jsou z kvalitního materiálu (viz Slovácko nebo ZOO Lešná. Děkuji
DOTAZ: Můžete prozradit rozpočet celého srazu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
tato otázka je docela citlivá, jelikož původní rozpočet byl již překročen a stále není hotovo :-) Při osobním setkání na srazu vám snad budu moc dát relevantnější čísla :-)
DOTAZ: Jak se podílí na srazu obec a jaké je s ním spolupráce? Šli byste do pořádání srazu i bez podpory obce?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
velmi výrazně. Bez podpory obce by akce, odehrávající se po celé obci samozřejmě nebyla vůbec možná. Spolupráce je nadstandardní, jelikož všichni táhneme za jeden provaz a máme společný cíl, kterým je úspěšná prezentace naší krásné obce. K vaší poslední otázce... Nejsem si jistý, zda by to vůbec bylo možné :-)
Děkuji
DOTAZ: Kdo bude podle vás největší hudební tahák srazu? Bude ještě nějaké překvapení, které jste zatím nezveřejnili?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
jestli jste viděla program, tak mi jistě dáte za pravdu, že si každý najde to svoje. Pro každého je tahák někdo jiný :-) Překvapení se chystá značné. Závěrem týdne by mělo být jasno a bude prezentováno.
Děkuji
DOTAZ: Pane Lopato, do srazu schází tři týdny – jste připraveni? Co vám ještě schází dodělat? Máte přehled o tom, z které Lhoty přijede kolik lidí?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
asi před hodinou jsem psal seznam přibližně 40 drobností, které musíme doladit. Klíčové věci máme ale již samozřejmě ošetřeny, takže připraveni jsme :-) Ano postupně se účastníci ohlašují. Někdy se jedná o jedince jindy o desítky. Děkuji
DOTAZ: Pane Lopato, jak se vlastně občané a zastupitelé Lhot a Lehot v České a Slovenské republice dozvídají o konání tohoto ročníku? Je to na jejich iniciativě nebo je jako pořadatelé obesíláte? Děkuji za odpověď a ať vám hlavně vyjde počasí :-)
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
jsou obce, které jezdí a nikdo jim nic připomínat nemusí (informace si najdou), stejně tak jsou i obce, které o srazu nikdy neslyšely, respektive vedení obce, kam zpráva dojde ji nepředá dál nebo ještě hůř je Lhota součástí většího správního celku a zde už je ta informace takřka nesdělitelná. V době internetu a sociálních sítí je asi nejvíce informací z těchto zdrojů. Do Lhot jsme ale samozřejmě pozvánky zasílali i fyzicky.
Velmi děkuji za přání, snad vyjde dle představ :-)
DOTAZ: Určitě ne všichni ve vašem okolí s pořádáním srazu v obci souhlasí. Máte osobní negativní ohlasy ke srazu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
zatím jsem osobní zkušenost neměl. Spíše zamrzí dezinformace, které se dostávají oklikou. Samozřejmě se ale nejde zavděčit všem. Pokud si někdo sraz nepřeje, snad to jeden víkend vydrží a třeba s odstupem času se mu myšlenka této akce nebude zdát tak hrozná :-)
Zatím ale vnímám, že jako obec vskutku táhneme za jeden provaz. Organizátorům je od 15 do 86 let :-)
Děkuji
DOTAZ: Sraz děláte určitě i s nějakým záměrem zisku. V případě, že se tak nestane, jste schopen (schopni) pokrýt ztrátu ze svých prostředků? Co na vaši angažovanost říká vaše rodina?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
na sraz jsme si od nikoho nepůjčovali a tak by případná ztráta nabyla závazkem třetí osobě, ale naše osobní. S tímto rizikem jsme do toho šli a riziko již dopředu akceptovali. Rodina si již zvykla a myšlenku podporuje :-)
Děkuji za otázku
DOTAZ: Jaké se bude čepovat pivo?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
Pátera (ČH) jedenáctku.
DOTAZ: Víťo jsem tvá velká fanynka! Myslíš, že se stihnou dokončit všechny rozdělané práce v obci, jako jsou opravy chodníků na jedné straně naší ulice a nebo třeba přístřešek na hřišti?
ODPOVĚĎ:Milá Terko,
samozřejmě že stihnou i kdyby jste měli s Ondrou dělat noční směny :-)
DOTAZ: Jsou u vás v obci ještě nějací lidé co nejeví zájem se na srazu aktivně podílet?
Díky za odpověď Žokej
ODPOVĚĎ:Zdravím,
ano někteří se najdou. Naštěstí tobě podobným není mnoho a tak se vše zvládne :-)
DOTAZ: Jsou při hlavních přípravách nějaké velké komplikace? A jsou v obci lidé, kteří srazu nepřejí a vymýšlejí komplikace?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
hlavní přípravy snad již máme za sebou a nyní ladíme drobnosti. O takových nevím a pokud by se někdo takový našel, věřím, že nebude mít potřebu něco negativního vymýšlet.
Děkuji
DOTAZ: Kolik je vaz vtom spolku lydí? Slisel sem že jenom ty a kuba
ODPOVĚĎ:Zdravím Harry,
jelikož se aktivně zapojilo na 15 spolků z celé obce, je lidí dost. o 2 lidech to opravdu není :-)
Děkuji
DOTAZ: Ahoj, zajímalo by mě jaké se tam bude točit pivo. A zda je celý areál pod nějakou smlouvou a bude se točit jen jedno nebo bude lze vybírat z více druhů

F.
ODPOVĚĎ:Ahoj, areál patří obci a v pronájmu a správě ho mají sportovní kluby. Pivo se bude točit jedno (pokud neberu nějaké letní ochucené variace) a tím bude černohorský Páter jedenáctka. Děkuji
DOTAZ: Kdo ti do organizace srazu Lhot nejvíce mluví? A koho nejvíc posloucháš?
Díky
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
mluví do něj organizační výbor (cca 15 lidí) a poslouchám každý rozumný návrh, nápad nebo připomínku. Jelikož to ovšem není sraz můj, ale sraz všech Lhoťanů není to primárně o prosazování nějakých variant, nýbrž o vybrání té nejlepší - nejschůdnější.
Děkuji
DOTAZ: A ještě jeden dotaz ke vstupnému: Jaké bude vstupné? Existuje nějaký předprodej?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
vstupné je ke kvalitě programu nastaveno velmi příznivě. Předprodej jsme vzhledem ke zkušenostem předchozích pořadatelů neřešili a lístky tak budou k dostání na místě. Abych zde nemusel vypisovat ceny jednotlivého vstupného bez programu, prosím podívejte se na naše stránky, kde vše naleznete: www.srazlhot2016.wbs.cz

Jelikož se čas nachýlil, nezbývá mi než se rozloučit a všem velmi poděkovat za Váš čas a otázky. Pokud by kdokoli měl nějaké další, v sekci VZKAZY na předešlém odkazu Vám rád odpovím.

Přátelé, kamarádi, Lhoťané i přespolní, 30.6. - 3.7. na viděnou v Ostrožské Lhotě!!!

Za všechny organizátory zdraví a těší se na Vás

Vít Lopata

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT