Zdroj: DeníkObama, Hitchcock i Pilarová
Lev je králem zvířat, říká tradiční pojetí. Jedná se také o znamení zvěrokruhu, které nyní vrcholí. Narodila se v něm celá řada osobností. Jaké jsou a potvrzují, že je lev skutečně králem zvířecí říše?

Skrytá zákoutí Česka
Až doteď jsme ho znali jako odborníka na život a dílo kultovního písničkáře Karla Kryla. Vědělo se o něm, že je autorem dvou skvělých publikací – Akorát že mi zabili tátu: Příběh Karla Kryla a Poddat se nemíním: Příběh knihtiskařů Krylových. Kromě toho Vojtěch Klimt dlouhých třicet let (až do covidu) působil jako uznávaný předseda Klubu Karla Kryla. V poslední době se ale jeho priority změnily. Začal se toulat po krajině s mobilem v ruce a fotografovat málo známá, ale o to zajímavější zákoutí České republiky. Ze svých víkendových putování vytěžil knížku Znovuobjevené krásy Čech s podtitulem Cesta na severozápad.

Kde se vzaly vrhcáby?
Všichni hrajeme hry. Staří, mladí, děti. Ženy s muži a muži se ženami. Hrajeme je i sami se sebou. Původ pojmenování těchto hrátek je často zřejmý, mnohdy však vychází z dávno pohřbené historie. Podívejme se v čase letních prázdnin na některé z těch komplikovanějších názvů.

Zahrádkáři Deníku
Zahradníci si často myslí, že jakmile sklidí záhony s jahodami, nemusejí o jahodníky pečovat až do jara. Omyl, říkají odborníci. Jakmile totiž jahodník vydá poslední plody, je potřeba se okamžitě pustit do práce. Budoucí sklizeň jahod totiž přímo závisí na tom, jak o ně pečujete po sklizni. Co byste měli udělat a co nesmíte zanedbat?