Nemocná žena ale na klepání ani zvonek u dveří sice slovně reagovala, otevřít ale nepřišla. Zhruba po půl hodině lékařka zavolala strážníky a hasiče.

„Ti se pokusili uzamčené dveře otevřít. Speciální technika, kterou používáme pro šetrné otevření uzamčených dveří nebyla úspěšná a proto jsme museli zvolit destruktivnější metodu, která nám umožnila dostat se k nemocné paní,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Žena ležela v bytě na zemi a stěžovala si na bolest nohou. Tvrdila, že zřejmě zkolabovala a nebyla schopná se dostat ke dveřím. Její slova potvrzovaly i odřeniny na těle. Ženu převezli zdravotníci do nemocnice a byt zajistili policisté.

„Pacientka se v současné době podrobuje lékařským vyšetření. Domníváme se, že za jejím kolapsem mohou být závratě nebo jiné neurologické potíže. Diagnóza bude ale jasná až po všech vyšetřeních,“ poznamenal mluvčí Uherskohradišťské nemocnice a.s. Jan Hrdý.

Strážníci Městské policie Uherské Hradiště podotýkají, že podobné případy, kdy je lidé volají kvůli „nedobytným“ dveřím bytů jsou poměrně časté.

„Ročně řešíme zhruba dvacet až třicet takových případů. Pokud nejsou lidé v bytě ohrožení na životě, tak se byt nepokoušíme otevřít a doporučujeme využít služeb zámečníků a jiných specialistů,“ vysvětlil zástupce velitele uherskohradišťské městské policie Vlastimil Pauřík.