Jako první přišla k újmě na zdraví pětačtyřicetiletou ženu, kterou ve Starém Městě neuchránil ani přechod pro chodce a zelený panáček na semaforu. Chodkyně po nárazu osobního automobilu skončila s otřesem mozku a pohmožděninami v nemocnici.

Žena přecházela krátce před půl osmou ráno po přechodu pro chodce na křižovatce u Kovosteelu. V tu chvíli odbočoval doleva pětapadesátiletý řidič jednoucí ve směru od Uherského Hradiště. „Na semaforu mu rovněž svítila zelená, měl však ženě dát přednost, což se nestalo. Došlo ke střetu, při kterém žena utrpěla zranění,“ informoval mluvčí policie v Uherském Hradišti Aleš Mergental s tím, že ani u jednoho z účastníků nehody nebyl naměřen alkohol.

Zraněná žena byla převezana do uherskohradišťské nemocnice. „Měla lehký otřes mozku a pohmožděniny. Pokud nenastanou komlikace, poleží si u nás na pozorování dva až tři dny a pak bude propuštěna do domácího léčení,“ uvedl mluvčí nemocnice Jan Karásek.

Stejnou dobu léčení si vyžádá i zranění jednačtyřicetileté ženy, kterou půl hodiny po poledni na náměstí v Uherském Brodě srazil při couvání nepozorný sedmadvacetiletý řidič. „Žena po pádu na zem utrpěla poranění hlavy a otřes mozku,“ upřesnil Jan Karásek.