„V daném období se tam stalo pět nehod se čtyřmi těžkými zraněními. Na tento úsek Allianz upozorňuje opakovaně a v minulosti provedla kroky k jeho nápravě – přibylo reflexní značení a červené pruhy na vozovce,“ informovala pojišťovna Allianz. Počet těžkých nehod se od té doby podle ní snížil.

„Největší tragédie je, že jde o úsek, kde většinou havarují motorkáři. Přitom by většinou stačilo, aby zmírnili rychlost a jezdili opatrněji. Škoda je jak jejich poškozeného zdraví, tak i vyhaslých mladých životů. A protože je nehodami vyhlášený celý průjezd Chřiby po I/50, zasahují tam často naši dobrovolní hasiči. Ti jsou k tomu navíc proškoleni a mají k dispozici jak speciální vyprošťovací techniku, tak i psychologa,“ řekl Deníku místostarosta Buchlovic Bořek Žižlavský.

Nejkritičtějším místem ve Zlínském kraji se podle Allianz stal v uplynulých dvou letech nájezd na Vizovickou ulici ve Zlíně poblíž benzinové pumpy ve východní části města. Ve sledovaném období tam došlo ke čtyřem nehodám se třemi těžce zraněnými. Úsek skončil celostátně na 19. místě.

Allianz vydává přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích již devátým rokem. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout.