První z nehod se stala ve čtvrtek ve večerních hodinách nedaleko bývalé kunovické cihelny. Šestadvacetiletý řidič škodovky při předjíždění od Hluku na Kunovice nepřizpůsobil rychlost a levými koly vyjel do trávy.

Dopravní nehoda u Kunovic. Škodovka skončila na střeše.Dopravní nehoda u Kunovic. Škodovka skončila na střeše.Zdroj: Policie ČR„Dostal smyk, auto převalil přes silnici do pravého příkopu a narazil do připojovacího měřícího bodu. Nárazem se vůz převrátil na silnici na střechu. Zraněný řidič a spolujezdec byli ošetřeni v Uherskohradišťské nemocnici,“ sdělil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Za jízdu v opilosti a bez řidičáku hrozí až tři roky

V sobotu krátce po poledni ve Starém Městě v blízkosti nákupního centra boural pro změnu řidič automobilu značky Audi do několika zaparkovaných vozidel.

Čtyřiadvacetiletý muž odbočil na ulici Východní na křižovatku účelové komunikace přilehlého parkoviště. „Nepřizpůsobil rychlost jízdy, čímž uvedl auto do smyku a vjel mimo vozovku na vyvýšený obrubník. Po jeho překonání se ocitl na parkovišti pro kolmé stání, kde naboural do dvou zaparkovaných vozidel,“ popsal nehodu policejní mluvčí.

Motorkářka se srazila s osobním autem. Zraněná skončila v nemocnici.
Motorkářka se srazila s osobním autem. Zraněná skončila v nemocnici

U viníka nehody navíc policisté naměřili téměř dvě a půl promile alkoholu v dechu. „Kontrolou v policejních evidencích dále vyšlo najevo, že šofér není a nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ upřesnil Radomír Šiška. Obě nehody policisté nadále vyšetřují.