Související články o hradišťském akvaparku naleznete pro rozkliknutí ZDE

„Přijali jsme bezpečnostní opatření. Víc nechci situaci komentovat,“ reagoval na otázky redaktora Slováckého deníku jednatel akvaparku Vlastimil Skála.

Zraněný návštěvník nové atrakce města požádal o zachování anonymity. Přesto se však o svůj zážitek podělil. „Jízdu si skoro vůbec nepamatuji. Vím jen, že ze začátku to jelo celkem pomalu, postupně to ale nabralo pořádnou rychlost a pak už nevím nic,“ sdělil zraněný muž.

Výsledek jeho jízdy? Otřes mozku, pět stehů pod obočím a zhmožděný palec na ruce. Z nemocnice byl propuštěn až v sobotu 25. prosince odpoledne, strávil v ní i Štědrý den.

„Nejen pro mě, ale i pro rodinu to byl určitě nejsmutnější Štědrý den v životě. Musím přiznat, že jsem si i pobrečel. Druhý den mi to ale všichni vynahradili,“ poděkoval svým blízkým.

Přestože prožil těžké chvíle, o žalobě nebo něčem podobném vůči provozovateli akvaparku vůbec neuvažuje. „To ne. Chtěl bych ale, aby došlo k nápravě a už se tam nikomu nic nestalo,“ dodal mladík, který se po propuštění z nemocnice cítil dobře.

Situaci komentovala i přítelkyně zraněného Pavla Janálová. Ta vyjádřila rozčarování i nad přístupem personálu. „Přístup plavčíků byl katastrofální. Nechci, aby nás někdo litoval. Asi by bylo lepší, aby tobogan uzavřeli, a zamezilo se tak zranění dalších lidí. A pokud jej neuzavřou, tak bych chtěla, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o tom, že tobogan je nebezpečný, a nešli na něj,“ poznamenala Janálová.

Nepříjemný zážitek muže, který si chtěl vychutnat adrenalinovou jízdou po toboganu, není jediným, který se v akvaparku odehrál. Před několika dny se na stejném zařízení potloukla mladá dívka. Jízdu v rychlém tunelu absolvovala s modřinami.

Tobogan vyzkoušel i redaktor Slováckého deníku Michal Sladký. Ten je jakožto dlouholetý hokejista na modřiny zvyklý. Přesto mu jízda v toboganu hodně zhořkla. „Podruhé už tam asi nepůjdu. Dost jsem se tam natloukl. Svezení na nafukovacích kruzích jsem si ale naopak užil,“ podotkl Sladký.

Základní údaje o akvaparku

Pořizovací cena: 250 milionů korun

Kapacita: 390 osob

Unikáty: dva obří tobogany o délce 186 a 140 metrů

Netradiční události: dva zranění v menším toboganu

Zkušební provoz pro veřejnost zahájen: 21. prosince 2010

Délka zkušebního provozu: 165 dnů

Vybavení akvaparku: Krytý bazén slouží pro kondiční plavání, zájmové organizace, školy a pro plavání kojenců. V areálu je i takzvaný zážitkový bazén, wellness centrum a sauna. Ve venkovním bazénu, na kterém se stále pracuje, vznikne šest plaveckých drah, druhá část bude věnována zábavným aktivitám. K dispozici bude také bazén s vyhřívanou vodou, do kterého je možné vyplavat z vnitřní haly