„V době nálezu u sebe muž neměl žádné doklady nebo jakoukoliv drobnost, která by pomohla k jeho identifikaci,“ uvedl mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental. Policie proto žádá o spolupráci veřejnost, muž se totiž mohl před svou smrtí pohyvovat i na Uherskohradišťsku.

Lékaři spolu s kriminalisty odhadují, že se utopil asi o dva týdny předtím, než byl nalezen. Utonulý byl ve věku okolo čtyřiceti let, 176 cm vysoké, plnoštíhlé postavy. Měl krátké řídké vousy. „Na jeho těle policisté nenašli žádné tetování, jizvu nebo následky cizího zavinění, které by jim v identifikaci pomohly. Chrup byl značně defektní,“ dodal mluvčí. „Muž byl nalezen v maskáčových kalhotách, různobarevném proužkovaném triku s krátkým rukávem a oranžové flaušové mikině,“ přidal další popis Mergental.

Pokud by kdokoliv měl poznatky k popsanému muži, který se mohl na konci dubna pohybovat na Uherskohradišťsku, nebo v tomto regionu bydlel a od této doby o něm jeho blízcí a známí nemají zprávy, ať své informace sdělí hodonínským policistům na telefonním čísle 974 633 600 nebo na jakémkoliv oddělení Policie ČR.

Kateřina Mikulová