Pětatřicetiletá prodavačka odnesla výbuch těžkými zraněními. Plynových bomb bylo dokonce na místě bylo několik.

„Při zásahu hasiči ze stánku vynesli ještě dalších šest bomb. Požár se podařilo lokalizovat deset minut po poledni,“ uvádí hasiči na svém webu.

Podle mluvčího hasičů Jaroslava Haida oheň ještě před příjezdem jednotek uhasil prodavač sousedního stánku. Zasahující tak mohli ihned vynést zmíněné láhve a rychle je ochladit. Výbuch prorazil sádrokartonovou stěnu a rozbil také výlohu protějšího obchodu.

„Zásahovka na místě ošetřila ženu s popáleninami v horní polovině těla, zasažen byl i obličej. Žena byla při zásahu při vědomí a byla ihned transportována vrtulníkem na Popáleninové centrum fakultní nemocnice Brno,“ informovala mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Lékaři ale nakonec museli při transportu popálenou kvůli závažnosti poranění uvést do umělého spánku. „Při požáru je vždy možné nadýchání se zplodin. Pak hrozí inhalační trauma. Právě proto je lepší uvést pacienta do umělého spánku, aby přístroje zajistily dýchání,“ vysvětlila Zuchová.

Příčinou výbuchu byla nedbalost při manipulaci s tlakovou lahví. Při výměně lahve u grilu na gyros začal otevřeným ventilem lahve unikat plyn, který se ve stánku nahromadil a vybuchl. Celkovou škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na sto tisíc korun.